Basım yılı eski olan kitaba çalışılır mı?

Çok sorun olmaz da yayını ilk defa duyuyorum o açıdan sıkıntı olur. Artık Dershane yayınlarının kitapları veya adı sanı bilinmeyen kitapları çözmenizi önermem çünkü havuzdan soru çekiyorlar ve YGS-LYS döneminden kitaplarla eşdeğer oluyor yani, yeni nesil soruyu bırak düşünmeye sevk eden soru yok salt işlem. Örneğin Eyüp B. hocamızın kaynak önerisi var oraya bakabilirsiniz.

2020-2021 mezun olarak Sınav dershanesine gidiyordum oradan kalma. Kitap içerikleri çok iyi açık ve ayrıntılı şekilde yazılmış bu senenin konularına baktığımda bir müfredat değişikliği yoktu. Bir senede müfredat değişikliği olmaz herhalde.

2020-2021 mezun olarak Sınav dershanesine gidiyordum oradan kalma. Kitap içerikleri çok iyi açık ve ayrıntılı şekilde yazılmış bu senenin konularına baktığımda bir müfredat değişikliği yoktu. Bir senede müfredat değişikliği olmaz herhalde.
Hocam müfredatta çok bir değişiklik yok da zaten her yayın müfredat çerçevesinde çıkarıyor kitaplarını da kazanıma uygun fakat çok bayağı soru koymaları sıkıntı oluyor. Tamam müfredat bu da soru hiç alakalı değil ÖSYM ile yani müfredat ile soru tarzı aynı paydada değil. Sadece Mustafa Yağcı kitapları müfredata uygun değil başka rastladığım yok minik yerler dışında. Bir kitapta yeni nesil olduğunu analiz etmek için ÖSYM'nin fonksiyonlarda yanlış hatırlamıyorsam bu sene de sorduğu birbirinin laciverti TYT-AYT döneminden beri çok fix grafik soruları var zahmet edip bu soruları koyan yayınlar diğer soruları da analiz ettiği için daha iyi yayınlar diyebiliriz. Bu soruları diyorum çünkü fonksiyon bölümünü açtığınızda kocaman grafiklerden anlayabiliyorsunuz klasik öteleme, değer sorularından farklı da olduğundan.

Yeni sisteme geçildikten sonra basılmış bir kitap oluyor sanırım. Sorun olmayacağını düşünüyorum, müfredatta da çok değişiklik olduğunu sanmıyorum. Yine de, kimyada falan dikkat edin organik kimyada gereksiz tepkimeler falan olmasın.

Geri
Yukarı