Başıma gelen olay sayesinde oyunda FPS'im arttı

Akşam vakitlerinde oturdum Q8200'lü PC'min başına, açtım filmi, çekirdek çitleyerek izliyordum. Sağ elimle paketi tutuyor, sol elimle içinden alıp çitliyordum. Filmin heyecanlanan kısmına gelince birden heyecandan dolayı çekirdek paketi aşağı doğru eğildi, haliyle içindeki çekirdeklerden yarısından birazcık azı kasanın içine kaçtı. Ardından kasadan dodge charger misali bir ses çıktı, 3-5 saniye sürdü sonra normale döndü. Dedim bu ses ne acaba, test edim dedim. Valorant açayım dedim, gözlerime inanamadım. 60 FPS'te zor oynadığım Valorant'ı 400-450 FPS civarında oynuyordum. LoL'ü açtım, 800-850 FPS açmıştı. CS:GO ise 500-600 arasındaydı. Şimdiden sorunuz varsa alabilirim.

İlk şakan falan herhalde, bu ne şimdi?

Kasanın içine Doritos paketi düşürün bence. 999999 FPS alırsınız.(!)

Akşam vakitlerinde oturdum Q8200'lü PC'min başına, açtım filmi, çekirdek çitleyerek izliyordum. Sağ elimle paketi tutuyor, sol elimle içinden alıp çitliyordum. Filmin heyecanlanan kısmına gelince birden heyecandan dolayı çekirdek paketi aşağı doğru eğildi, haliyle içindeki çekirdeklerden yarısından birazcık azı kasanın içine kaçtı. Ardından kasadan dodge charger misali bir ses çıktı, 3-5 saniye sürdü sonra normale döndü. Dedim bu ses ne acaba, test edim dedim. Valorant açayım dedim, gözlerime inanamadım. 60 FPS'te zor oynadığım Valorant'ı 400-450 FPS civarında oynuyordum. LoL'ü açtım, 800-850 FPS açmıştı. CS:GO ise 500-600 arasındaydı. Şimdiden sorunuz varsa alabilirim.

Vee çaldı sabah alarmı saat: 08:00

Reis ben direk paketi işlemciye döksem aynı etkiyi yaratır mı?
Yok kardeşim püf noktaları var ilk önce çekirdek tuzsuz olmalı ve kasanın içine dökeceğin çekirdek çıtlanmamış olmalı şimdi detaylıca anlatacağım.
1- Bimden bir tuzsuz çekirdek alıyoruz dikkat edin kavrulmuş olmasın (bim olması önemli).
2- Ardından paketi açıp kasayıda açıyorsunuz.
3- Ekran kartına ve işlemciye bir tutam döktükten sonra en önemli kısım olan fanlarada döküyorsunuz.
Bilgisayarınız artık oyun canavarı, hayırlı olsun.
Ek olarak belirtmeliyim ki 2-3 ayda bir çekirdekleri yenileyin.

Geri
Yukarı