Başıma gelen olay sayesinde oyunda FPS'im arttı

Yok kardeşim püf noktaları var ilk önce çekirdek tuzsuz olmalı ve kasanın içine dökeceğin çekirdek çıtlanmamış olmalı şimdi detaylıca anlatacağım.
1- Bimden bir tuzsuz çekirdek alıyoruz dikkat edin kavrulmuş olmasın (bim olması önemli).
2- Ardından paketi açıp kasayıda açıyorsunuz.
3- Ekran kartına ve işlemciye bir tutam döktükten sonra en önemli kısım olan fanlarada döküyorsunuz.
Bilgisayarınız artık oyun canavarı, hayırlı olsun.
Ek olarak belirtmeliyim ki 2-3 ayda bir çekirdekleri yenileyin.
Bence tuzlu olursa iki kat daha fazla etkili olur.

Yok kardeşim püf noktaları var ilk önce çekirdek tuzsuz olmalı ve kasanın içine dökeceğin çekirdek çıtlanmamış olmalı şimdi detaylıca anlatacağım.
1- BİM'den bir tuzsuz çekirdek alıyoruz dikkat edin kavrulmuş olmasın (BİM olması önemli).
2- ardından paketi açıp kasayı da açıyorsunuz.
3- ekran kartına ve işlemciye bir tutam döktükten sonra en önemli kısım olan fanlarada döküyorsunuz.
Bilgisayarınız artık oyun canavarı, hayırlı olsun.
Ek olarak belirtmeliyim ki 2-3 ayda bir çekirdekleri yenileyin.

BİM'de olmazsa ne yapacağız?

Akşam vakitlerinde oturdum Q8200'lü PC'min başına, açtım filmi, çekirdek çitleyerek izliyordum. Sağ elimle paketi tutuyor, sol elimle içinden alıp çitliyordum. Filmin heyecanlanan kısmına gelince birden heyecandan dolayı çekirdek paketi aşağı doğru eğildi, haliyle içindeki çekirdeklerden yarısından birazcık azı kasanın içine kaçtı. Ardından kasadan dodge charger misali bir ses çıktı, 3-5 saniye sürdü sonra normale döndü. Dedim bu ses ne acaba, test edim dedim. Valorant açayım dedim, gözlerime inanamadım. 60 FPS'te zor oynadığım Valorant'ı 400-450 FPS civarında oynuyordum. LoL'ü açtım, 800-850 FPS açmıştı. CS:GO ise 500-600 arasındaydı. Şimdiden sorunuz varsa alabilirim.

Hocam çekirdeklerin markasını söyler misiniz açık çekirdek mi kapalı çekirdek mi bende alayım belki FPS'im 10 bin olur. 😂

Herhalde sisteminiz o çekirdek çitleyen teyzelerin elinden geçmiş belli.
Yok hocam BİM'den almıştım.
İçine bir kaç çekirdek kaçınca işlemcinin çekirdek sayısı artmış sanırım.
Galiba şuan 32 çekirdek gözüküyor.
Hocam ayrıntılı rehber yapın bizde yapalım :D
Hocam çekirdek çitlerken kazara çekirdeklerin birkaçını kasaya boşaltın.
Nereye düştüğünü görseydiniz keşke. Benim işlemciye 4 tane çekirdek içi, 12 tane de çöp atsam 8|16 olacak yani. Valla iyi olur.
İyi fikir.
Hocam direk çekirdek paketini atsaydınız 10000 FPS falan görürdünüz herhalde.😂
Paket de olacağı için aşırı ısınma olurdu.
Kardeşim, çekirdek tuzlu muydu, tuzsuz muydu? En önemli detayı kaçırmışsın.
Tuzluydu.
Mustang sesidir o dodge charger sesi çıkınca daha az FPS veriyor.
Charger'dı eminim.
Valorant FPS değerlerini ve denetim masasında ekran görüntüsü atar mısın? ( RAM ve işlemcine bakmak için )
Bakarız hocam.
İlk şakan falan herhalde, bu ne şimdi?
Kaç yıldır bu sitede olduğumu, kaç konu açtığımı, kaç mesajım olduğunu görürsen ilk şakam olmadığını anlarsın.
Kardeşim. Yaptığın şakadan dolayı seni hayattan perma banlı bir şekilde yolluyorum. İyi akşamlar.
İyi akşamlar.
Kasanın içine Doritos paketi düşürün bence. 999999 FPS alırsınız.(!)
Hocam cips ısınmayı çok arttırıyor.
Valorant deneyen herkeste iyi çalışıyorsa kasayı çekirdeklerin içine atacağım.
Fazla kaçırmayın, ısınma çok artabilir.
Hocam çekirdeklerin markasını söyler misiniz açık çekirdek mi kapalı çekirdek mi bende alayım belki FPS'im 10 bin olur. 😂
Kapalı çekirdek ve tuzlu olacak. Bulabilirseniz çok tuzlu alın. Çok tuzluların fiyatı çok tuzlu olduğu için performansı daha tuzlu oluyor.

Yok hocam BİM'den almıştım.

Galiba şu an 32 çekirdek gözüküyor.

Hocam çekirdek çitlerken kazara çekirdeklerin birkaçını kasaya boşaltın.

İyi fikir.

Paket de olacağı için aşırı ısınma olurdu.

Tuzluydu.

Charger'dı eminim.

Bakarız hocam.

Kaç yıldır bu sitede olduğumu, kaç konu açtığımı, kaç mesajım olduğunu görürsen ilk şakam olmadığını anlarsın.

İyi akşamlar.

Hocam cips ısınmayı çok arttırıyor.

Fazla kaçırmayın, ısınma çok artabilir.

Kapalı çekirdek ve tuzlu olacak. Bulabilirseniz çok tuzlu alın. Çok tuzluların fiyatı çok tuzlu olduğu için performansı daha tuzlu oluyor.

Hocam bence çekirdeği en tuzlusundan alıp yanına da 5 kilo tuz alalım ikisini beraber dökelim FPS 300 katına çıksın nasıl fikir?

Hocam bence çekirdeği en tuzlusundan alıp yanına da 5 kilo tuz alalım ikisini beraber dökelim FPS 300 katına çıksın nasıl fikir?
Sanmam, zaten çekirdek çok tuzlu olacak, daha fazla tuz tutabilir mi ki? Ayrıca ısı sorunu da çıkabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı