Basit bulmaca oyunu nasıl yapılır?

Tommy Vercetti

Hectopat
Daha fazla  
Oyun yapmayı daha önce denemiştim ama hiç düzgün bir şey yapamadım.
Yapacağım şey arka planı falan Photoshop uygulamalarından yapacağım sadece buton katacağım. Böyle bir oyun yapmak mümkün mü? Hangi oyun yapma programında yapabilirim?

Oyun yapmayı daha önce denemiştim ama hiç düzgün bir şey yapamadım.
Yapacağım şey arka planı falan Photoshop uygulamalarından yapacağım sadece buton katacağım. Böyle bir oyun yapmak mümkün mü? Hangi oyun yapma programında yapabilirim?
Python PyQt5 ile yapılabilir. Ayrıca oyun yapma programını ilk defa duyuyorum? Dediğiniz şey Oyun Motoru. O da belki Unity ile.

Python PyQt5 ile yapılabilir. Ayrıca oyun yapma programını ilk defa duyuyorum? Dediğiniz şey Oyun Motoru. O da belki Unity ile.
Aklıma gelmedi öyle yazdım.
Yapması kolay olur mu daha önce denedim normal oyun yapmayı ama yapamadım düzgün birşey.

Yapacağın platforma göre degişir.
Basit dedigij için herhangi bir oyun motoruna gerek olmayabilir. Framework, library ile halledebilirsin.
Python pygame
C++ Sfml veya sdl
Java libgdx
C# Forms

Eğer Android içinse pek bilgim yok ama LibGDX işini görür.

Oyun motoru olarak en bilindik Unity, godot. Daha bir sürü oyun motoru bulunuyor incelemek istersen. Bknz: Google>2d Game engine

İçeriğinden emin olamadım fakat basit bir bulmaca ve sadece buton katacağım demenden yola çıkıyorum: C# Windows Forms ile yapabilirsin. Hem öğrenmesi kolay, hem kullanması pratik.

Geri
Yukarı