Basit seviye mimarlık uygulaması önerisi

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba. 16 yaşımdayım da. Mimarlığa karşı ilgim var. Bilgisayardan kullanabileceğim, Türkçe olan, kolay olan, basit olan bir mimarlık uygulaması arıyorum da. Telefonda Room Planner kullanıyorum. Onun gibi de olabilir. Fark etmez. Var mıdır böyle bir uygulama?

Merhaba. 16 yaşımdayım da. Mimarlığa karşı ilgim var. Bilgisayardan kullanabileceğim, Türkçe olan, kolay olan, basit olan bir mimarlık uygulaması arıyorum da. Telefonda Room Planner kullanıyorum. Onun gibi de olabilir. Fark etmez. Var mıdır böyle bir uygulama?
İşi en başından öğreneceksen Autocad ile başlayabilirsin. Eğer kolaya kaçmak istersen Revit ile başlayabilirsin.

Ablam mimar ve en temel uygulamalar şunlar diyebilirim: AutoCAD, Lumion, Photoshop vb. 3 tanesi yeterli fakat şu an kazanmaya bakın bölüm olarak. Basit seviye deyip garip garip uygulamalara girişmeyin bence. Kesin mimar olucağım diyorsanız bence Photoshop hafiften öğrenin zaten her türlü işinize yarar. Yazın da AutoCAD başlarsınız hafiften.

Ablam mimar ve en temel uygulamalar şunlar diyebilirim: AutoCAD, Lumion, Photoshop vb. 3 tanesi yeterli fakat şu an kazanmaya bakın bölüm olarak. Basit seviye deyip garip garip uygulamalara girişmeyin bence. Kesin mimar olucağım diyorsanız bence Photoshop hafiften öğrenin zaten her türlü işinize yarar. Yazın da AutoCAD başlarsınız hafiften.
Room Planner güzel mi peki ? Yani ben zaten üniversiteye hazırlanıyorum ama dediğim gibi. Şimdilik dizayn etmek için sadece.

Room Planner güzel mi peki? Yani ben zaten üniversiteye hazırlanıyorum ama dediğim gibi. Şimdilik dizayn etmek için sadece.

Hocam hiç duymadım öyle uygulama. Ama AutoCAD, Lumion falan nereye giderseniz gidin her mimar onu kullanır öyle diyeyim. Bence Photoshop öğrenin ilginiz var sizin. Photoshop'u öğrenirseniz her yerde işinize yarar. Sonra yazın AutoCAD öğrenirsiniz.

Mesela oturduğum evi falan çizip, 3D Dizayn edebilir miyim ? Oturduğum evin planını çıkartmak için telefonun mu kamerasını kullanmalıyım ?
3D için Revit kullanabilirsin; Lumion ise gerçekçi grafik sunan yapay zeka destekli bir render arayüzü. Autocad gibi programlarda çizdiğini buradan renderlıyorsun ve o sana daha güzel grafikler ile sunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı