Basit site nasıl yapılır?

Chavos

Hectopat
Daha fazla  
Girilince sadece 1 sayfa karşısına çıkacak. Mesela sitemin logosu ve başka bir yerde de yakında yazacak. Alt tarafında da böyle İtemsatış GameSatış sayfalarındaki gibi küçük kare ilan taslaklarının olması lazım. Oraya da görsel hazırlanıyor veya en kısa süre de vs. resimler koymam lazım. Çok basit. Fakat bir türlü yapacağım siteyi bulup biraz yapsam da en küçük yer de fire veriyorum. Aslında çok basit ben de biliyorum fakat yapamıyorum. Sadece siteye girildiğinde 1 sayfa çıkacak ve yakında vs. yazacak. Bir de benim logom olacak işte. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Girilince sadece 1 sayfa karşısına çıkacak. Mesela sitemin logosu ve başka bir yerde de yakında yazacak. Alt tarafında da böyle İtemsatış GameSatış sayfalarındaki gibi küçük kare ilan taslaklarının olması lazım. Oraya da görsel hazırlanıyor veya en kısa süre de vs. resimler koymam lazım. Çok basit. Fakat bir türlü yapacağım siteyi bulup biraz yapsam da en küçük yer de fire veriyorum. Aslında çok basit ben de biliyorum fakat yapamıyorum. Sadece siteye girildiğinde 1 sayfa çıkacak ve yakında vs. yazacak. Bir de benim logom olacak işte. Nasıl yapabilirim?

Öncelikle domaininin olması lazım + hostingin olması lazım.

Domaini GoDaddy'den alırsna çok kolaylıkda GoDaddy üzerinden tasarlarsın.

Wix diye bir site var oradan yapmayı deneyebilirsiniz.

Hocam kodlama bilginiz çok yoksa ChatGPT'ye site ile ilgili ne yapmak istiyorsanız yazın ve istediğiniz dilde kod isteyin. O bayağı güzel çıkarıyor kodu.

Öncelikle domaininin olması lazım + hostingin olması lazım.

Domaini GoDaddy'den alırsna çok kolaylıkda GoDaddy üzerinden tasarlarsın.

Anladım. Deneyeceğim hocam.

Hocam kodlama bilginiz çok yoksa ChatGPT'ye site ile ilgili ne yapmak istiyorsanız yazın ve istediğiniz dilde kod isteyin. O bayağı güzel çıkarıyor kodu.

Blogspot gibi siteler var diye biliyorum.

Kodlama kısmını HTML ve CSS kullanarak ChatGPT'den yapmasını isteyebilirsiniz basit projeler için.

HTML kodlama dili öğrenebilirsiniz.

Yapacağım site tek sayfa çok basit bir şey olacak. Bir siteden bile yapamıyorum zaten. O kadarını hiç yapamam zaten gerek de yok.

Blogspot ile başla.. zaten ekleme yapacağın alan html editor olarak gelir (wordpress).. oradan deneme yanılmayla ekleyebilirsin. Bizim zamanımızda bu tip siteler yoktu nereden nerelere geldik. Şimdiki nesil cok şanslı ama en büyük problem hazıra konmak insanın daha fazla bilgi edinmesine engel olur (chatpbt vs tırt).. eğer bu tip şeylere ilgin varsa hazıra konmak yerine kodlamaya yönelmeni tavsiye ederim.. yolun uzun.. html ile başlaman lazım.. sonra o html sitelere kod ile değilde veritabanı üzerinden ekleme yapabilmen için php yi öğrenmen lazım.. Daha sonra php ile yazılanlar yetersiz gelecek frameworklara ilgi duyacaksın (php site ama framework sana herşeyi sunuyor kod yazmasını bilirsen). Sonuç bu işlere ne kadar erken yaşta başlarsan o kadar yol alırsın.. Acele etmemeni tavsiye ederim.. Her öğrendiğin sana kar kalacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı