Başka bilgisayar internete bağlanınca yavaşlıyor

Mert1337

Hectopat
Arkadaşlar, yaklaşık 1 ay önce bilgisayar topladık yeni. Windows kurdular eve getirdik bilgisayarda bildirim geldi hızlı tarama yapın diye. Yaptık 1 tane virüs çıktı hacktool falan yazıyordu sonra güncellemeleri vs yaptım Kaspersky internet Security indirip veritabanı güncellemeleri yaptım tam tarama yaptım 2 virüs buldu. İsimleri yine hacktool gibi bir şeydi hatırlamıyorum. Her neyse o bilgisayar oyun indirmeye başlıyınca saniyede 4.5 MB indiriyor bizim internet hızı normal 40 Mbps download var. Bende 500 kilobayt indiriyor saniyede o bilgisayardaki indirmeyi durdurunca benimki geri hızlanıyor ve bizim internet benim odamdan 25 30 arası download çıkıyor. O bilgisayar bağlanınca internete ping çıkmaya başlıyor 1 5 Mbps download düşüyor 2 bilgisayardada kablo bağlı virüs mü var yoksa başka bir sorun mu var?

Gayet normal. İnternet sağlayıcınızın size verdiği maksimum bant genişliğinin büyük kısmını indirme yapan bilgisayar kullandığı için diğer bilgisayara gerekli hız için bant genişliği kalmıyor. Yani kısaca internet hızını bir bilgisayar yiyorsa diğerine bir şey kalmadığı için internet yavaşlar. 40 Mbps saniyede 40 Megabit hız demektir bu da yaklaşık 5 Megabayt hıza denk gelir, yani 5 MBps. Mbps ve MBps farklı birimlerdir.

Eskiden böyle bir şey yoktu bu bilgisayarlar oyuncu bilgisayarı olduğu için mi böyle fazla enerji tüketiyor 650W PSU var.

Eskiden böyle bir şey yoktu bu bilgisayarlar oyuncu bilgisayarı olduğu için mi böyle fazla enerji tüketiyor 650W PSU var.

Hocam bu arada ben çok farklı anlamıştım pardon. Sizin bahsettiğiniz mesele siz Bit olarak hızının 40 ama 8 Bit 1 Bayt yani siz 100 Mbps alıyorsanız aslında saniyede 12.5 yüklüyorsunuz demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı