Başka bir bilgisayara kendi HDD'mi nasıl bağlarım?

oyuncu12

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim kendime ait olan bir bilgisayarım var. Amcamdaki bilgisayar ile degişecegim kasaları, degişeceğiz ancak benim harddiskimdeki oyun, resim v.b dosyaları o harddiske alma imkanım nasıl olur? Kendi harddiskimi söküp ona taksam bilgisayar normal olarak acılıp direk normal d, e, f gibi görür. Oradan dosya aktarımı olur mu? Olmazsa nasıl olacak? Tek kasa iki hdd nasıl bir yöntem ile çalışıyor, herhangi bir işlem yapmama gerek var mı? Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki HDD 'i takabilirsin. Ancak işletim sistemini kasanın kendi HDD sinden açmalısın.

Eğer kendi harddiskini amcanınkine takarsan sorunsuzca oyun resim vs hep durur ama sana tavsiye önce bütün ekran kartı, işlemci vs driverlerini kaldır.

Şimdi iki hdd'yi taktım kendiminkinden herhangi bir dosya felan silmedim, hangi hdd'den bilgisayarın açılacagını nasıl ayarlayacağım yardımcı olur musunuz acaba? Bu işlemi kesinlikle yapmam gerekiyor, o kadar oyunu bir daha indirmekle ugraşamam :) Bir diger yöntem hepsini dvd'ye yazmak, olmadı son çözüm onu yapacagım.

Bunu yapamayacak ne var. Aç kasanın içini harddiske bağlanan 2-3 kablo var. Hangi hdd'ye bağlarsan o çalışır.

O işler öyle olmuyor işte kardeşim, daha öncede denedim ikisini taktım kasaya kablolar felan saglam ancak bilgisayar açılmıyordu. Herhangi bir ayar yapılması gerekiyor diye düşünüyorum, burada da zaten o ayarlar nedir nasıl yaparım diye konuyu açtım.

Ayar gereklidir, bilmeyen konuşmasın. Yapacağın şey ilk önce sistemin kendi hdd model veya markasını aklında tutmak sonra bios ekranında boot kısmında hdd priorty veya boot sırası gözükür orada 1. sıraya işletim sistemi kurulu olan ve kasanın kendi hdd'sini 1. sıraya alıp diğerini 2 sıraya alman gerekir. Ardından save yapıp sistemi başlatabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı