Başka bir diske Windows kurmak

bsypm

Decapat
Merhaba.

1662470391114.png

Bende iki tane disk var. Normalde C ve D birleşik toplam 1 TB. Ama ben bölüp 100 GB'lık kısmına sadece Windows kurdum. Şimdi benim bütün uygulamalar ve oyunlarım D ye kurulu. Ben C'deki Windows'u e ye kursam nasıl kurarım ve D'deki oyunlar gider mi? Kurulum yaptıktan sonra kurulu olan Steam çalışır mı?

Merhaba.

Eki Görüntüle 1509235

Bende iki tane disk var. Normalde C ve D birleşik toplam 1 TB. Ama ben bölüp 100 GB'lık kısmına sadece Windows kurdum. Şimdi benim bütün uygulamalar ve oyunlarım D ye kurulu. Ben C'deki Windows'u e ye kursam nasıl kurarım ve D'deki oyunlar gider mi? Kurulum yaptıktan sonra kurulu olan Steam çalışır mı?
Önce C ve D olan diskin bağlantılarını çıkarıp E'ye Windows kurun daha sonra herşey tamamlanınca kapatıp diğer diski tekrar takın steam çalışacaktır ancak oyun doğrulamaları vs biraz uğraştırır onun dışında anlattığım şekilde yaptığınız taktirde hiçbir veri kaybı yaşamadan yeni bir sistem kurmuş olursunuz.

Önce C ve D olan diskin bağlantılarını çıkarıp E'ye Windows kurun daha sonra her şey tamamlanınca kapatıp diğer diski tekrar takın Steam çalışacaktır ancak oyun doğrulamaları vs biraz uğraştırır onun dışında anlattığım şekilde yaptığınız taktirde hiçbir veri kaybı yaşamadan yeni bir sistem kurmuş olursunuz.

Boot yaparken e diskini seçmesi gerekmez mi?

Diski falan çıkarmana gerek yok. USB kurulum ekranında böldüğün kısmı tamamen sil, kurmak istediğin diskine kurulum yap ve kurulum sonrasında disk yöneticisinden önceden böldüğün kısmı genişlet yapıp o alandan da kurtulmuş olursun.

Diski falan çıkarmana gerek yok. USB kurulum ekranında böldüğün kısmı tamamen sil, kurmak istediğin diskine kurulum yap ve kurulum sonrasında disk yöneticisinden önceden böldüğün kısmı genişlet yapıp o alandan da kurtulmuş olursun.

Denedim ama hata verdi tekrardan eski diskime kurmak zorunda kaldım.

D'yi biçimlendirmezsen gitmez. Steam D'de kurulu ise Steam gitmez. Oyunlarınız da gitmez. Ben de aynı şekilde diskimi 2'ye böldüm birinde oyunlar birinde Windows var. Format attığımda C diskini biçimlendiriyorum D'de olan oyunlarım gitmiyor.

Geri
Yukarı