Başka bir şehre taşınmak

575412

Decipat
Selam arkadaşlar, biraz içimi dökmek ve tavsiye almak istiyorum. Bu yaz Adana'dan Ankara veya İstanbul'a taşınacağız ama tüm arkadaşlarım ve hoşlandığım kız burada ve hiçbirini unutabileceğimi sanmıyorum. Evet liseye başlayacağım, yeni arkadaşlıklarım olacak ama hiçbirinin arkadaşlarla okul çıkışı internet kafeye gitmenin, parkta çekirdek kola yapmanın tadını vereceğini sanmıyorum ama bir yandan yaşadıklarım yüzünden bu şehri sevmiyorum ve gitmem zorunlu. Ve başka bir şey daha var o da yeni şehirde başıma nelerin geleceği. Belki zorbalık göreceğim, belki bu şehir beni daha da pişman edecek. Aynı durumu yaşayan arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her güzel olayın bir sonu vardır, o arkadaşların ile illaki görüşmeyi kesecektin. Ve lisede herkes yeni olduğu için arkadaşlık konusunda biraz dışa açık biriysen sorun çekeceğini sanmıyorum.

Sadece özgüvenli ol, dünyadaki herkesin senden nefret etmesinin imkanı yok. İlla birini bulursun sadece kendine güven. :)

Evet liseye başlayacağım, yeni arkadaşlıklarım olacak ama hiçbirinin arkadaşlarla okul çıkışı internet kafeye gitmenin, parkta çekirdek kola yapmanın tadını vereceğini sanmıyorum
O tadı verecek. Hatta daha iyilerini verecek. 2 yıl önce Çankırı'dan Malatya'ya geldiğim zaman ben de öyle düşünüyordum. Başlarda zorlansam da buna alıştım ve Çankırı'dan çok daha güzel şeyler yaşadım. Gerçi şimdi filmi yine başa sarmak zorunda kaldım, orası ayrı hikâye. Endişeli olman normal ama dozunu kaçırma. Hayat beklentilerinden daha büyük, ümitli ol.

İstanbul'a taşınmayn bence deprem olacak.

Allah misin direk deprem olacak diyorsun belli değil belki 10 yıl sonra belki 100 yıl sonra olacak.

Kesin deprem olacak falan filan demeyin olabilir ama zamanı belirsiz o yuzden Deprem olacak gitmeyin demeyin panikten başka bir şey degilsiniz.

Allah misin direk deprem olacak diyorsun belli değil belki 10 yıl sonra belki 100 yıl sonra olacak.

Kesin deprem olacak falan filan demeyin olabilir ama zamanı belirsiz o yuzden Deprem olacak gitmeyin demeyin panikten başka bir şey degilsiniz.
Kardeşim deprem olacak. Haşa Allah falan değilim. Bu depremlerin bir periyodu vardır misal Kahramanmaraş fayı 500 yılda bir aktif olan bir fay. Bu 500 yıllık periyodunu 2020'de doldurdu. Ve deprem bekleniyordu. Şimdi aynı durum İstanbul'da da var. Misal şimdi olmadı 10 yıl sonra o-la-cak. Bunu kimse önleyemez. Gelmiş Allah mısın diyorsun tövbe yarabbim.

Yeni konular

Geri
Yukarı