Başka Bir Ülkenin Stock ROM'unu Kurarsam Sorun Olur Mu?

Dostum ben ROM'da telefon sıkıntı yaşarsa Türkiye ROM'una dön dedim. Sen diyorsun ekranım kırıldı, bende sana demiyorum ki bataryayı çıkart tak. Böyle bir şey demedim ben sana :).

Ben şahsen S3' üme yanlışlıkla kurduğum Afrika ROM'unda bazı sıkıntılar yaşadım. Bataryadaki dolmama (çok yavaş dolma) ve hızlı bitmesi, ülkende kullanılamayan uygulamaların telefonda olması, telefonun daha fazla yavaşlaması gibi sorunlar ile karşılaştım. Yani şunu söyleyeyim, telefonun nereye kayıtlı ise oranın ROM'unu kullan daima.

Telefonunuza istediginin ulkenin romunu kurabilirsiniz. Hicbir sorun olmaz. Ancak dikkat edilmesi gereken kurulan romun unbranded olmasidir. Yani gsm operatorleri icin derlenmis romlar. Bunlar branded oluyor. Siz unbranded olan istediginiz romu kurabilirsiniz. Her ulkenin romunda o ulkeye ozel basit uygulamalar olur ve bunlar istenirse kaldirilabilir.

Merabalar Dün SM-A7100 Cihazına CHC ÇİN romu kurdum ve google play store yok tekrar türkiye romuna nasıl dönebilirim Teşekkürler.

merhaba ben şunu öğrenmek istiyorum. Benim elimde lg g4 var. Model no: f500k ben bu telefona Türkiye romu yüklersem ( h815TR cihazına ait) sorun olur mu? Telefona zarar verir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar arkadaşlar, S3 Mini kullanıyorum, Custom ROM kurulu. Az önce bir stock ROM'lara bakıyım dedim, Türkiye dışında birçok yerde bu ay telefona güncelleme gelmiş. Bunlardan birini kursam sorun olur mu? Hangisini kurmalıyım? Ve güncelleme gelince banada gelir mi?

Eki Görüntüle 18686
Hiçbir sıkıntı olmaz. Fakat kurarken İMEİ yedeği almayı unutmayın. Birde T-Mobile gibi özel servislerin romlarını kurmayın sadece onlar sıkıntı oluşturabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı