Başka birinin banka hesabından Papara'ya para atılabiliyor mu?

576864

Kilopat
Makaleler
3
Böyle bir özellik şu anda var mı? İnternette baktığımda sadece kendi kartlarınız arasında olur gibisinden bir şey yazıyor. kendi hesabından değil başka kart ile atıldığında gönderilebiliyor mu

Sınırlı sayıda kullanıcı bu özelliği kullanmaktadır.
Artık mümkün;

IMG_20230914_142428.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani Ben Ziraat Bankası üzerinden başka bir Papara kullanıcısına para atabiliyorum mu demek oluyor yoksa bende Papara kart oluşturup ondan sonra parayı aktarıpta mı öyle göndermem gerekiyor?
Ona kart bilgilerini veriyorsun senden harcama gibi çekiyor. (Yabancı birine vermek çok iyi olmaz.)
Bankadanda atma gelmiş sanırım, üstteki arkadaşın attığına göre.

Sadece seçilip bildirim alan sınırlı sayıda kullanıcı arasındaysanız başkasının banka hesabından Papara hesabınıza para yatırabilirsiniz. Aksi takdirde yalnızca kendi adınıza kayıtlı banka hesabından Papara hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Yani ben Ziraat Bankası üzerinden başka bir Papara kullanıcısına para atabiliyorum mu demek oluyor yoksa bende Papara kart oluşturup ondan sonra parayı aktarıpta mı öyle göndermem gerekiyor?

• Kart bilgilerinizi karşı tarafa verirseniz kartınızdan para çekilebilir. (%3 komisyon ücretli)
    • Fakat, karşı taraf tanıdığınız değilse bunu yapmanızı önermem. Çünkü Papara, eklenen kartı ilk aşamada 3D güvenlik doğrulaması ile doğruluyor. Doğrulamadan sonra sizin kartınızda zorunlu 3D ödeme şartı yoksa eğer, karşı taraf dilediği an sizden habersiz kartınızdan para çekimi yapabilir.
Diğer yollar;
  • @VentusCN 'in bahsettiği durum karşı tarafta açıksa Fast, Havale veya EFT yoluyla karşı tarafa gönderim yapın.
    • Karşı taraf bu özelliğin kendinde açık olduğunu bilmiyorsa ufak bir miktar gönderim yaparak bunu test edin. Para size geri gelirse karşı tarafta bu özellik açık değildir demek. Para karşıya giderse bu özelliği açıktır.
  • Papara hesabı oluşturup kimlik bilgilerinizi doğrulayın, ardından Papara hesabınıza kendi bankanızdan Fast, Havale veya EFT yöntemiyle para gönderin ve sonra karşı tarafın Papara hesabına para gönderimi yapabilirsiniz. (Papara hesabı açmak diğer genel olarak bankalardan çok daha kolay)

Karşı tarafı tanımıyorsanız sizin için en güvenlisi son iki yöntem.

Yeni konular

Geri
Yukarı