Başka cihazlarda çalışmayacak şekilde biçimlendirilen SD kartı PC'de Açma

Linux sistemlerde bir diskin görünüp görünmemesi, öncelikle o birimin bağlanması koşuluna bağlıdır.
Eki Görüntüle 269616
Resimde diskler adlı program gösterilmiştir.
Çoğu linux sürümlerinde default olarak GPARTED yazılımı bulunmaktadır.
Bu yazılım live olarak çalışan sürümlerin coğunda da bulunmaktadır. İndirmiş olduğunuz linux sürümünün SİSTEM ARAÇLARI içerisindeki bu yazılımı çalıştırarak diskinizi kontrol ediniz. Sisteme bağlayınız (MOUNT) ve dosya sistemlerini inceleyiniz.
Linux sistemlerde destek verilen dosya biçimlerini Gparted yazılımı içerisinden görebilirsiniz. İncelemek istediğiniz bellek diskinizin içeriğini tam anlamıyla inceleyip not aldıktan sonra, hangi bölümlerin okunabildiğini, hangi bölümlerin yazılabildiği gibi erişim seçeneklerini görüp, analiz yapabilirsiniz.
Olmuyor maalesef hiçbir yöntem kartı açamadı.

Dediğim gibi Nokia telefonlarda deneme yaptınız mı?
Başka Android telefonlar da dahil olmak üzere herşeyi denedim ama bir tek onu denemedim. Çevremde hep Android telefonlar var. Artık eski Nokia'lar zor bulunuyor. Telefoncu da kartı telefona koyup kartı okuyup okumadığını söyleyecek. Okusa bile içindeki yaklaşık 20-25 GB'lık veriyi almam gerekecek. Bunun için telefonun bende kalması lazım. O yüzden hiç denemeye yeltenmedim.

aynı sorun bende de var. telefon sd kartı tanımamaya başlamıştı. telefonu resetledim ancak şu an kartın içindekilere ulaşamıyorum. telefon yeniden bicimlendir diyor. windows ise kartı açamıyor bicimlendiremiyor, kart yazma korumalı hatası alıyorum, recuva vb programlarla kartın içindekilere ulaşamıyorum. bu kartın içindekilerini nasıl kopyalayabilirim tesekkurler

Yeni konular

Geri
Yukarı