Başka dairede kaçak elektrik kullanılması

Hayır ama yine konuda görüldüğü gibi herkes bir şey diyor. Eğer bizi gerçekten etkilemiyorsa ortalığı velveleye vermek istemem. Bilgisayarımın sorununu 2 haftadır çözemedik, çıldıracağım neredeyse.

Bilgisayarın donanımsal olarak problemi yoksa ve evde açılmayıp orada burada açılıyorsa evindeki prizden yeterli voltajı çekemiyor demek. Bu da kaçak elektriği sizin hattınıza bağlayıp hatta yük bindirdiği anlamına gelir. Gidin şikayet edin bence.

Farklı prizde dene. Hangi koşullarda kapanıyor/reset atıyor? Oyunda mı yoksa durduk yere mi?
O kadar çok şey denedim ki... Bazen kafasına göre kapanıyor. Bazen oyun oynarken kapanıyor. Bazen sadece müzik dinlerken kapanıyor. Ara sıra USB bellek bağladığım zaman kapanıyor. Bazen arka USB girişlerine bir şey takıp çıkardığımda kapanıyor. Bilgisayarcıya 2 kez gittik her eve geldiğimizde farklı koşullarda kapandı. Hiçbir düzeni yok kapanmaların. Bu yüzden kafayı yiyeceğim. Sorunun tam olarak nerede olduğunu anlayamıyorum. Ayrıca kasada elektrik kaçağı var. Dokunduğumda bazen elektrik çarpıyor.

olay görüntülüyecesinde hangi hata kodu var kapanınca yazar mısın
Tamam olay görüntüleyicisini açtım fakat burası çok karışık gözüküyor ve tam olarak neye bakacağımı bilmiyorum.
Düzgün bir elektrikçi çağırıp evinizin elektrik tesisatını inceletin.
2 elektrikçi çağırdık. Biri toprak hattı yoktu onu döşedi. Diğeri, gelen elektrikte problem olup olmadığını kontrol etti. Bir yerde topraklama yüksek, bir yerde düşük diyor. Düşük veya yüksek olması neyi etkiler bilmiyorum.

Son düzenleme:
Tamam olay görüntüleyicisini açtım fakat burası çok karışık gözüküyor ve tam olarak neye bakacağımı bilmiyorum.

2 elektrikçi çağırdık. Biri toprak hattı yoktu onu döşedi. Diğeri, gelen elektrikte problem olup olmadığını kontrol etti. Bir yerde topraklama yüksek, bir yerde düşük diyor. Düşük veya yüksek olması neyi etkiler bilmiyorum.
PSU da sorun olabilir mi bilgisayarın?

Evde hiç bilgisayarın gibi yüksek watt çeken alet yok mu onlarda problem oluyor mu?
Buzdolabı, derin dondurucu vs. bahsediyorsan, hayır olmuyor.
olay görüntülüyecesinde hangi hata kodu var kapanınca yazar mısın
Windows günlüklerinden sistem tarafına geldim. Bilgisayarın kapandığı saatte hata kodu yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı