Steam Başka hesaptan GTA V yükleyip hesap değiştirince GTA V silinir mi?

Daha önceden korsan yazılımlar üzerinde testler yapmıştım. Sonradan korsan yazılımları bıraktım. Çünkü tehlikeli şeyler, şimdiden uyarayım. Bu işlemi uygulayanlar kendinden sorumlu.

Steam'de şöyle bir açık vardı. Halen var mı bilmiyorum. Korsan yazılım dosyalarından birini Steam'de yüklenen dosyalar arasına atınca yani o dosyayı değiştirince oyun açılıyordu. Sanırım Steam'e bağlanması engelleniyordu ama dosyayı hatırlamıyorum.

Dediğim gibi bunlar güvenli şeyler değil, yapmamanı tavsiye ederim.

Daha önceden korsan yazılımlar üzerinde testler yapmıştım. Sonradan korsan yazılımları bıraktım. Çünkü tehlikeli şeyler, şimdiden uyarayım. Bu işlemi uygulayanlar kendinden sorumlu.

Steam'de şöyle bir açık vardı. Halen var mı bilmiyorum. Korsan yazılım dosyalarından birini Steam'de yüklenen dosyalar arasına atınca yani o dosyayı değiştirince oyun açılıyordu. Sanırım Steam'e bağlanması engelleniyordu ama dosyayı hatırlamıyorum.

Dediğim gibi bunlar güvenli şeyler değil, yapmamanı tavsiye ederim.

Korsan oyun crackli olduğu için Steam'de yüklü olan orijinal oyunun dosyalarıyla yer değiştirince açılıyordu evet ama bu kezde Steam'deki açılmıyordu dosya doğrulaması yapıyordu. Bu açık değildir.

Engellenecek bir durumda yok ki. Steam oyun dosyalarındaki değişiklikleri algılayıp doğrulama yapıp değişen dosyaları kendisi tekrar değiştiriyor zaten. Orijinal hale getiriyor.
Bence önlem alınması gerekir. Çünkü bu doğru bir şey değil. Senin geliştirdiğin oyunu böyle kullansalar ne tepki verirsin? Empati kurarak yorumla.

Önlem açısından bence kötü amaçlı yazılımcıları zorlayacak yollara başvurulmalı. Örneğin daha fazla doğrulama katmanı ve dosya olmalı. Yani "*.exe" dosyasına basınca oyun açılmadan önce birden fazla doğrulama yapılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı