Başka kişilerin videosuna telif atılmazken neden benim videoma telif atılmış olabilir?

Haksızlık görüyorum.
Youtube ve telif koruması yeni çıkmadı.
Şarkı popüler olana kadar yayılması için kullanıp sonra da telif atılması durumunda
ters birşeyler var gibi.
Karşı değilim de yapacaklarsa baştan yapsınlar Youtube telif bildirimini.

Müzeye giriş bedava çıkış ücretli fıkrası uzaktan ilgili.

Sagopa Kajmer'in geceler şarkısını sadece sagopa olacak şekilde editleyip YouTube'a yükledim. Yaklaşık bir ay kadar geçmesine rağmen, videomu yüklerken herhangi bir sıkıntı çıkmadı ancak şimdi melankolia müzik tarafından kaldırıldı. Üstelik şarkının tüm bilgilerini vs. açıklamada yazdım ve kapak resmine de art niyet olmadığıyla ilgili makale yazdım. Ama yine de kaldırılan benim videom oldu. Tamam, diyelim bu normal bir şey. Gelelim şikayetlendiğim kısma:
Benim gibi şarkıyı editleyen birkaç kişi daha var, öyle ki benden daha önce yapmışlar ve görüntülenmeleri oldukça yüksek.
Neden onlar değil de ben? Bu şikayetimi nereye iletip destek alabilirim? Sadece benim videom telif yemişe benziyor.
Burada gelen mail yer alıyor:

Eki Görüntüle 2015514

Burada da benim gibi video yapan kişilerin videoları, hâlen yerli yerinde.

Eki Görüntüle 2015511

Eki Görüntüle 2015512

Eki Görüntüle 2015513

Bu yapılan haksızlığa göz yumamam.

Bayağı bi heyeheylenmişsin ama şans gülüm ortada bi hakkın yok.

Sadece Sago'nun söylediği kısmı mı yükledin.
Evet harika bir kırpmaydı YouTube da başka yoktu öyle. Güzel işler göze batıyor her zamanki gibi...
Bu durumda kimseye haksızlık diye bir şey olmaz. Canı istediğine ban atar. Belki de diğer videolardan daha fazla istastik ve görüntülenme aldığı için bunu seçip telif atmışlardır. Ancak neden en çok görüntülenmeyi silsinler ki bu da saçma.
600bin izlenmeli video yerine neden benim daha doğru düzgün algoritmada çıkamayan videom?
Hem suçlu hem güçlü.
Başkalarının yaptığı aynı şey sizin suçunuzu meşrulaştırmaz.
Bir de hak aramaya çalışıyor. Telif sahibini mahkemeye ver bari.
Gayette haksızlık adam gitsin 600bin küsur izlenme alsın, ona değil de bana telif atsın. Bu nedir be? Tabiki şikayet edecek değilim durumu çok yanlış anlamışsınız tabi şarkı onun istediğine telif atar da niye ben arkadaş?

Onlar açıklamaya telif hakkı sahibinin bilgilerini veya asıl şarkı ismini vs. yazmıştır. O yüzden atmamışlardır.
Hepsini bende ekledim albüm bilgilerine kadar. Ulan sago, ne adam ya 😃.

Sago'nun bir sürü şarkısı farklı kanallarda hala dinlenebiliyor. Para kazanma açık değilse Sago'nun telif attığını görmedim şu ana kadar.
İşte şimdi gördün.

Sana atıp başkalarına atmadıklarını nereden biliyorsun? Kim bilir senden önce kaç kişiye daha telif atmışlardır.
Fotoğraflar ekledim benzer videolara dair. Ve inan eksiği yok fazlası var.

Haksızlık görüyorum.
Youtube ve telif koruması yeni çıkmadı.
Şarkı popüler olana kadar yayılması için kullanıp sonra da telif atılması durumunda
ters birşeyler var gibi.
Karşı değilim de yapacaklarsa baştan yapsınlar Youtube telif bildirimini.

Müzeye giriş bedava çıkış ücretli fıkrası uzaktan ilgili.
"Telif" youtube a özgü bir hak değildir. Youtube sadece kendi platformuna özgü lisanslama yapar. Kararları sadece kendi platformunun yaptırımı ile sınırlıdır.

Bu bir sanat eseri hırsızlığı. Türkiye de hak ilhlali ya da telif hakkı ihlallerinde Fikri ve sınai haklar ceza mahkemesinde yargılanırsınız. Hakkınızda mala el koyma, tazminat ve hapise kadar varan cezai işlem uygulanır. Bu youtube ya da başka yerlerde yaptığınız yayınlamaları da içeriyor.

Gayette haksızlık adam gitsin 600bin küsur izlenme alsın, ona değil de bana telif atsın. Bu nedir be? Tabiki şikayet edecek değilim durumu çok yanlış anlamışsınız tabi şarkı onun istediğine telif atar da niye ben arkadaş?
Yaptığın basit bir şey değil. Sen dua et, hakkında ceza davası açmasınlar.

"Telif" youtube a özgü bir hak değildir. Youtube sadece kendi platformuna özgü lisanslama yapar. Kararları sadece kendi platformunun yaptırımı ile sınırlıdır.

Bu bir sanat eseri hırsızlığı. Türkiye de hak ilhlali ya da telif hakkı ihlallerinde Fikri ve sınai haklar ceza mahkemesinde yargılanırsınız. Hakkınızda mala el koyma, tazminat ve hapise kadar varan cezai işlem uygulanır. Bu youtube ya da başka yerlerde yaptığınız yayınlamaları da içeriyor.

Yaptığın basit bir şey değil. Sen dua et, hakkında ceza davası açmasınlar.
Abartma istersen ülkede ki tek bunu yapan benim sanki. Dünya çapında slowed+reverb ile neler yapıyor millet. Sanki şarkıyı kendiminmiş gibi gösterdim.

Abartma istersen ülkede ki tek bunu yapan benim sanki. Dünya çapında slowed+reverb ile neler yapıyor millet. Sanki şarkıyı kendiminmiş gibi gösterdim.

İşte sorun burada zaten. Başkalarının yaptığı ihlalllere bakıp kendinize hak görüyorsunuz.
Başınıza ciddi bir sıkıntı gelmeden akıllamayacaksınız belli ki. Devam edin.

İşte sorun burada zaten. Başkalarının yaptığı ihlalllere bakıp kendinize hak görüyorsunuz.
Başınıza ciddi bir sıkıntı gelmeden akıllamayacaksınız belli ki. Devam edin.
Diğerlerinin yaptığı şey ihlal değil. Milyonlarca takipçisi olan kişiler bile yapıyor slowed+reverbleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı