Başka siteden veri çekme

Deqarnieux

Hectopat
Daha fazla  
Bir web sitesi yapmaya çalışıyorum, web sitesinin içinde başka sitelerden veriler olacak. Bu verileri nasıl çekip kendi web siteme koyabilirim?

selamlar, google da aratırsan uygulamaları bulabilirsin ama wordpress kullanarak kendin öğrenmen daha iyi olacaktır :)
bildiğim kadarıyla httrack diye uygulama vardı

Bahsi edilen veriler sürekli güncellenecek şekilde vs. olacaksa hizmet veren siteden api hizmeti almanız gerekiyor. Çoğu büyük firma bunu ücretsiz sunuyor geliştiricilere.

Yok hocam bıraktım, zaten veri tabanı dersinden de kaldım önümüzdeki dönem bir daha alacağım. :)
Geçmiş olsun hocam :) Bu arada sorunuzun cevabını öğrenebildiğim kadarıyla cevaplayım. Başka sitelerden veri çekmek için web scraping yapmanız gerekiyor. Başka yolu da vardır belki. Bunun için ben python kullanıyorum. Siz farklı bir dilde de yapabilirsiniz. Daha sonrasında kendi sitenizde dinamik olaylar oluşturmak için javascript kullanmanız gerekiyor. Ayrıca bu dinamik aktiviteler ile de web scraping yaparken yazdığınız program dilini gerektiği yerlerde birbirine bağlamanız gerekiyor. Mesela ben pythonda yazdığım kodları siteye yedirmek için epey bir uğraşıyorum açıkçası diğer dillerde nasıl merak ediyorum :)

Geri
Yukarı