Başka sitelerden Robux almak yasaklanma sebebi mi?

Evet aynı şekilde itemsatış veya eldorado gibi sitelerden aldığınız ürün gelmediği zaman aracı firma parayı satıcıya göndermez ve paranızı iade eder. Başka sıkıntınız ?
Bu naçizane hizmetlerinden 3 kez satıcı olarak mağdur olmam ve 2 kez de alıcı olarak yararlanamayışım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka sitelerden robux alma yasaklanma sebebi değil. Siz sorun yaşamışsınız diye arkadaş sorun yaşayacak değil.
Kardeşim gamepass satışı ve ürün satışı üzerinden para karşılığı robux transferi yapmak YA-SAK. İnsanlara yalan bir güven hissi satmayı bırakın.

Derdinizi anlatamıyorsunuz çünkü derdiniz 2005 yılından kalma bir dert. Ona bakarsanız Hepsiburada'dan ürün aldınız adam kargolamadı dolandırıldınız o zaman Hepsiburada'yı da kullanmayayım? Ne kadar saçma geldi değil mi? Belirli siteler aracılığı ile Robux transferi üzerinden Robux alımı yapılabiliyor satıcı Robux'u yollamazsa aracı siteye ulaşıp ödemenizi geri alabiliyorsunuz.

Demek istediğimi tek mesajda özetleyeyim en azından anlaşılmamış olmayayım.

Roblox, site dışı Robux alışverişine sadece hediye kartı olarak izin veriyor (bununla yetkili toplasan 3 site vardır). Diğer hiçbir method ne güvenli ne de izin veriliyor. Diyelim satıcı bize dönmedi, ben bu sorunun çözülme olasılığına 50/50 bakıyorum. Çözülmezse de 100 liralık şey için T.C. kimlik takip edecek tek yer 1 kuruşluk vergi borcuna icra gönderen maliyedir.

Diğer ellilik kesimde satıcı işini yaptı diyelim. Duble sıkıntı var. Satıcı ucuz Robux'u nereden aldı? Tabii ki vahiy geldi (!) Roblox bunu yasaklıyor mu? Evet, yasaklıyor. Bundan sonra alışverişin döndüğü site de satışı yapan kişi de umursamaz hesabınızı, eğer hesap patlarsa.

Hepsiburada örneğinize kırıldım. Satıcının, satılacak ürünü satmak için yetkili olduğunu belgeli bir şekilde kanıtlanması gereken bir platform ile telefon numarası ve e-posta ile üyelik açılan platformu kıyaslattınız bana... Eğer ikisi de aynı şartlar altında olsaydı, İtemsatış hediye kartı olarak satardı ve bu durumda da Roblox TOS'una aykırı bir durum olmazdı. Ben de, siz de "güvenilir" yazardık. Durum böyle değil.

Demek istediğimi tek mesajda özetleyeyim en azından anlaşılmamış olmayayım.

Roblox, site dışı Robux alışverişine sadece hediye kartı olarak izin veriyor (bununla yetkili toplasan 3 site vardır). Diğer hiçbir method ne güvenli ne de izin veriliyor. Diyelim satıcı bize dönmedi, ben bu sorunun çözülme olasılığına 50/50 bakıyorum. Çözülmezse de 100 liralık şey için T.C. kimlik takip edecek tek yer 1 kuruşluk vergi borcuna icra gönderen maliyedir.

Diğer ellilik kesimde satıcı işini yaptı diyelim. Duble sıkıntı var. Satıcı ucuz Robux'u nereden aldı? Tabii ki vahiy geldi (!) Roblox bunu yasaklıyor mu? Evet, yasaklıyor. Bundan sonra alışverişin döndüğü site de satışı yapan kişi de umursamaz hesabınızı, eğer hesap patlarsa.

Hepsiburada örneğinize kırıldım. Satıcının, satılacak ürünü satmak için yetkili olduğunu belgeli bir şekilde kanıtlanması gereken bir platform ile telefon numarası ve e-posta ile üyelik açılan platformu kıyaslattınız bana... Eğer ikisi de aynı şartlar altında olsaydı, İtemsatış hediye kartı olarak satardı ve bu durumda da Roblox TOS'una aykırı bir durum olmazdı. Ben de, siz de "güvenilir" yazardık. Durum böyle değil.

İşte olayın kritik noktası şurada adamlar size 5 dolarlık 400 robux'u daha ucuza satmıyor. Adamlar oyun içindeki oyunlardan, sattığı ürünlerden veya kumar yolu ile kazandığı robuxları satıyor. Yani hediye kartı satanlar büyük ihtimalle roblox'un resmi fiyatıyla aynı fiyata satar belki ayda yılda bi google rewards vb. yerlerden aldıkları kodları daha ucuza okutmak isteyen bireylerden biraz uyguna bulunabilir ama dediğim gibi arkadaşın sorduğu şey o değil arkadaş büyük ihtimalle benim dediğim gibi kendi hesabındaki robux'u transfer satışı yoluyla satan insanlardan bahsediyor. Ben daha dün eldorado isimli siteden kardeşim için 1000 robux'u 4.60 dolara aldım(0.60'ı komisyon) %30 kesinti sonrası ise 700 robux hesabıma geçti, bu satıcının 20000'e yakın satışı vardı.

Geri
Yukarı