Başka SSD'ye lisans anahtarı girmek

OEM lisanslar anakarta işlenir. Disk ile alakalı değil. Microsoft hesabına da işlenen lisanslar var. Diski biçimlendirme yapıp satabilirsiniz.

Dediğim gibi OEM ise anakartta kalır. Retail veya hesaba bağlı lisanslar ise taşınabilir.

Dediğim gibi OEM ise anakartta kalır. Retail veya hesaba bağlı lisanslar ise taşınabilir.

Ben şu görseldeki ürün gibi kutu şeklinde aldım o OEM mi oluyor?

Vatan çalışanı 3 sene önce Windows key alırken başka bilgisayarlarda da kullanabilirsiniz diyordu kutulu aldık yYner bey ne olur yardımcı olun.

OEM lisanslar anakarta işlenir. Disk ile alakalı değil. Microsoft hesabına da işlenen lisanslar var. Diski biçimlendirme yapıp satabilirsiniz.

Benimki Retail key sanırım kutulu anlamına geliyor kutulu olduğu için şunu soruyorum yeni NVMe SSD ürünümde lisansı aktifleştirdiğimde eskisinde deaktif konuma gelirse alıcı ürünü aldığı zaman Windows lisansı ona görünürmü onun bilgisini almak istiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231011_184428.jpg
    Screenshot_20231011_184428.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hocam. Sizin aldığınız Retail. Başka PC'de kullanmak mümkün.

SSD'yi sıfırlayıp teslim edin. Lisans anahtarı MS hesabı + anakartta olabilir. Disk ile taşınmaz yani. Ama işletim sistemiyle taşınır ama etkinleşmeyebilir. Sıfırlarsan kaybolur yani.

Hayır hocam. Sizin aldığınız Retail. Başka PC'de kullanmak mümkün.

Hocam peki yeni alacağım NVMe SSD'yi kasama takıp Windows lisansını girdiğimde aktif olduğu zaman önceki NVMe SSD'mde Windows silinmişmi olacak.

SSD'yi sıfırlayıp teslim edin. Lisans anahtarı ms hesabı + anakartta olabilir. Disk ile taşınmaz yani. Ama işletim sistemiyle taşınır ama etkinleşmeyebilir. Sıfırlarsan kaybolur yani.

Diskin içi boş hocam zaten sadece Windows kurulu en kötü Steam vardır onunda maili bende.

@118483

Son düzenleme:
Hocam peki yeni alacağım NVMe SSD'yi kasama takıp Windows lisansını girdiğimde aktif olduğu zaman önceki NVMe SSD'mde Windows silinmişmi olacak.

Diskin içi boş hocam zaten sadece Windows kurulu en kötü Steam vardır onunda maili bende.

@118483
İyi de sistemde tanımlı win lisans anahtarı vardır. O yüzden diski boşaltıp verin.

Geri
Yukarı