Başka üniversiteye geçmek için kayıt silinmeli mi?

onurkrt2

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar bu sene YKS'ye gireceğim. Bundan 2 sene önce bir bölüme yerleşmiştim ve kaydımı sildirmedim o üniversiteden. Şimdi farklı bir üniversiteye gitmeyi düşünüyorum ve farklı bir bölüm tabii ki. Bu yeni üniversteyi tercihlerde yazmak için eski üniversiteden kayıt sildirmeye gerek oluyor mu? Bilgisi olan dostlar yardımcı olursa sevinirim.

Dostlar bu sene YKS'ye gireceğim. Bundan 2 sene önce bir bölüme yerleşmiştim ve kaydımı sildirmedim o üniversiteden. Şimdi farklı bir üniversiteye gitmeyi düşünüyorum ve farklı bir bölüm tabii ki. Bu yeni üniversteyi tercihlerde yazmak için eski üniversiteden kayıt sildirmeye gerek oluyor mu? Bilgisi olan dostlar yardımcı olursa sevinirim.
2 örgün üni okumak mümkün olmadığı için sıkıntı olabilir hocam.

Merhaba @onurkrt2. YKS 2024'te istediğiniz yeri kazandıktan sonra 2 yıl önce kazandığınız yerden kaydınızı sildirmeniz daha mantıklı görünüyor.

Not: Aynı anda 2 tane 2 yıllık örgün veya aynı anda 2 tane 4 yıllık örgün bölüm okunamıyor ama aynı anda 1 tane 2 yıllık örgün ve 1 tane 4 yıllık örgün bölümde okuma imkanınız var.

Yeni konular

Geri
Yukarı