Başkası adına getirilen iPhone kullanmak

Ahmet çak

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bugün keşfetmiş olduğum glocalzone adlı uygulamadan bir gezginin yurt dışından Türkiye'ye gelirken "gelirken bana bunu alır mısın" tarzında bir sistemleri var. Bende bu uygulamadan iPhone 15 Pro Max sipariş etmek istiyorum fakat ben bu telefonu kayıt ettırmeden kullanacağım yani 120+120 gün şeklınde devamlı olarak kullanacağım, biraz araştırma yaptım sadece getiren kişinin üzerine kayıtlı hattı kullanabiliyormuşuz bu durum kayıt ettirdiğimizdemi oluyor yoksa kayıt ettirmesek bilemi bu şart var onu anlamadım yardımcı olursaniz sevirinirim. Mesela Mehmet isimli şahıs Almanya'dan Türkiye'ye gelen bir gezgin, ve gelirken Ahmet isimli şahısa iPhone 15 almış Ahmet ise bu telefonu kayıt ettirmeden kullanacak bu telefonu kullanmak için sadece Mehmet adına kayıtlı olan hattımı takarak kullanabilecek?

Evet aynen anladığınız gibi giriş çıkış yapan kişinin pasaportu veya giriş çıkış belgesi üzerine yapıldığı için o kişinin adına olan bir hat kullanmanız lazım. Ben mesela annemin üstüne yaptırdım kendi numaramı annemin üzerine yürüttüm biraz faturam pahalı oldu sadece o kadar. Tabi ben yaptığımda bu işlemi kayıt ücreti 2600 lira civarlarındaydı şu an bir mantığı var mı bakmak lazım. Diğer türlü kayıt yaptırmadan kullanabilirsiniz.

Kayıt ettirdiğinizde kayıt edilen kişinin adına olan hatları kullanabiliyorsunuz. Kayıt etmediğinizde her IMEI için 120 gün geçici süre vardır. 2 IMEI için toplam 240 gün boyunca istediğiniz hattı takarak (esim ise tanımlayarak) kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı