Başkasının daha önce aldığı alan adını almak

Lehibeny

Kilopat
Örneğin X adında bir firmam var ve x.com isimli domaini almak istiyorum fakat aynı isimdeki başka bir firma x.com alan adını almış ve 2 gün sonra süresi doluyor. 2 gün sonra ben bu alan adını alırsam herhangi bir sorun yaşar mıyım? Resmi olarak firmamın ismini karşılıyor o konuda bir sorun yok.

İnternette araştırdığım kadarıyla "ilk gelen alır" gibi bir durum söz konusuymuş. Bu alan adını almak ileride hukuki olarak başımı ağrıtır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Marka tescili yoksa "hukuki bağlamda" ağrıtmayacağı kanaatindeyim. Kesin cevap vermek için domain'i alacağınız hizmet veren ile aranızdaki sözleşmeyi incelemek lazım.

Pre-order verebilirsiniz düştüğü an size geçer. Fakat reg firması alan adı düşmeden önce yenileme listesine almışsa pre-order'da pek bir işe yaramaz. Ayrıca domainler otomatik ödemeye bağlıysa son günün son 3 saatinde yenileniyor.

Pre-order verebilirsiniz düştüğü an size geçer. Fakat reg firması alan adı düşmeden önce yenileme listesine almışsa pre-order'da pek bir işe yaramaz. Ayrıca domainler otomatik ödemeye bağlıysa son günün son 3 saatinde yenileniyor.
Sanırım karşıdaki firma .com'dan .com.tr'ye geçmiş ve bu yüzden web sitesi kapanmış. Eğer yenilenmezse şansımı deneyeceğim.

Operasyon başarılı .net uzantısından .com uzantısına geçtim. Özellikle kurumsal mail anlamında bana çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı