Çözüldü Başkasının kimlik numarası ile Tosla hesabı açtım ceza yer miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rhugen

Picopat
Daha fazla  
Geçen hafta arkadaşıma; "Tosla ile işin olmazsa başka kimlik ile açacağım" diye sorduğumda "işim olmaz, sen aç kafana göre." cevabını verdi. Ben de açtım. Şimdi ağabeyi ile beni arayıp kimliği nasıl değiştirebileceğini sordu ve ben de onu müşteri hizmetlerine yönlendirdim. Arkadaşımın ağabeyi orada beni öterse para cezası yer miyim?

Çözüm
Numara arkadaşımın, kimlik numarasının sahibini tanımıyorum. (Hocam MERNİS falan işte açıklattırmayın bana.)

Numara ile açılabilir mi peki?
Bir şey olmaz. Hesap askıya alınır, gerisi de gelmez. Bir daha yapmayın.

Numara arkadaşımın, kimlik numarasının sahibini tanımıyorum. (Hocam MERNİS falan işte açıklattırmayın bana.)

Numara ile tekrar hesap açılabilir mi peki?
Hayır. Kara listeye düşer.
Geçen hafta arkadaşıma; "Tosla ile işin olmazsa başka kimlik ile açacağım" diye sorduğumda "işim olmaz, sen aç kafana göre." cevabını verdi. Ben de açtım. Şimdi ağabeyi ile beni arayıp kimliği nasıl değiştirebileceğini sordu ve ben de onu müşteri hizmetlerine yönlendirdim. Arkadaşımın ağabeyi orada beni öterse para cezası yer miyim?

Yersin. Çünkü bu normalde yasak diye biliyorum.

Hesap sizin isminizle, T.C. Kimlik numarası ise arkadaşınızın numarası ile mi açıldı?
Telefon numarası arkadaşımın, kimlik bilgilerinin sahibini tanımıyorum. (Hocam MERNİS falan işte açıklattırmayın bana.)

Yemezsin. Hesabın kalıcı olarak askıya alınır. O kimlik numarası üzerinden bir daha üye olunamaz.

Numara ile açılabilir mi peki?
Bir şey olmaz. Hesap askıya alınır, gerisi de gelmez. Bir daha yapmayın.

Hayır. Kara listeye düşer.

Çözüm

Geri
Yukarı