Basketbolcu mu olunmalı kaleci mi?

furkan1234q

Zeptopat
Daha fazla  
Çok sporcu olmak istiyorum. Aklımda 2 spor var biri kalecilik diğeri basketbolculuk. Çok hantal yavaş biriyim, futbolda top sektiremiyorum, basketbolda hızlı hareketler yapamıyorum. Bunu antrenmanla geliştirebilir miyim? Reflekslerim çok da iyi değil onu geliştirebilir miyim, ileride iyi bir sporcu olabilir miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler!

Kalecilerin top sektirmesi gerekmiyor elbette ama top bile sektiremiyorsan çok hakim değilsin demektir. Pek size göre değil bence futbol. Ayrıca hantal biri basketbol için de yetersiz olabilir.

Kalecilerin top sektirmesi gerekmiyor elbette ama top bile sektiremiyorsan çok hakim değilsin demektir. Pek size göre değil bence futbol. Ayrıca hantal biri basketbol için de yetersiz olabilir.

Kanka şimdi hantal dedim ama şöyle ben mahallede falan iyi kurtarışlar yapıyorum 13 yaşındayım boyum 1.71 hızım çok iyidir reflekslerde ve top sektirme de problemim var 1.5, 2 senedir oynuyorum geliştirdim birazcık. Basketbola ise ailem çok oynamamı istiyor daha önce neredeyse hiç oynamadım YouTube'da izliyorum çok hızlı seri hareketleri var adamların bunu yapabilir miyim derken stres olup tekrar kaleciliğe dönmek istiyorum gerçekten çok karasızım.

Ailen istiyor diye basketbol oynamak pek mantıklı değil. Sevmediğin işi ne kadar sürdürebilirsin bunu düşün. Öyle basketbola başlıyorum demek işin en basit kısmı. Bunun sıkı beslenmesi çalışması vakit ayırması fedakarlık yapmasından tut seni yıpratacak bir süreç olacağını bilmen lazım. Biri istiyor diye ne kadar ileri götürebilirsin?

Geri
Yukarı