Basketbolda nasıl gelişebilirim?

Deeply

Hectopat
Boyum 1.76m, kilom 63, 18.5 yaşındayım. Basketbolda kendimi geliştirmek istiyorum. Şu an basketbol kursuna gidiyorum. Kursta pas çalışmaları, hızlı hücum egzersizleri yapılıyor ancak hafta sonları her gün 1 saat antrenman yapılıyor. Benim için yeterli olacağını sanmıyorum. sizce nasıl bir yol izlemeliyim? nelere dikkat etmem gerekiyor, nelerimi geliştirmem gerekiyor? Basketbol kulüplerinden herhangi birine katılabilir miyim? haftalık kaç saat çalışmam gerek?

• Smaç basmak istiyorum, ne yapmalıyım?
  • Top kontrolüm çok zayıf, topa bakmadan az çok ilerleyebiliyorum, bu yönümü nasıl geliştirebilirim?
  • Patlayıcılık ne oluyor?
  • Basketboldaki her bir hareketin isimlerini, nasıl yapıldığını nereden öğrenebilirim?
Son olarak, ortaokulda ve lisede yaşıtlarıma göre çok kısaydım, çelimsizdim. Ergenliğe 16 yaşımda geç girdim. Boyumun uzama ihtimali var mı? (babam 1.70-1.75m, annem 1.60-1.65m, dedem 1.90m, büyükbabam da 2 metre üzeri)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam boyunuz biraz kısa ve bu yaştan sonra pek uzayacağını da sanmıyorum o yüzden smaç basmanız pek olası durmuyor onun yerine şut antrenmanlarına yoğunluk vermeniz daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı