Başlangıç bölümündeki 'Program' virüs müdür?

Bilgisayarımın yavaşlaması üzerine Windows 10 işletim sisteminden kurtarma deyip formatladım.
Bilgisayarı sıfırlayarak temiz kurulum yapılamaz.

Windows Defender'a tam tarama yaptırdım ama virüs çıkmadı
Defender yetersiz olduğundan zararlı bulamamış olabilir. KIS indirip, veritabanlarını güncelleyip, tam tarama yapabilirsiniz.
KIS ile tam tarama yaptıktan sonra herhangi bir zararlı bulunamadıysa ama hala şüheleniyorsanız rapor paylaşabilirsiniz. :)

Kaspersky kullanıyor veya kullanıyor muydunuz? Ben Kaspersky'ı sildikten hemen sonra Görev Yöneticisinde sizin gibi ne olduğu belli olmayan bir "Program" uygulamasını farkettim ardından nasıl kaldırdığımı hatırlamıyorum ama Kaspersky ile alakalı olduğunu hatırlıyorum.

Kaspersky ile alakalı değil. uTorrent ile alakalı.

Verdiğim linkten Zemana yı indirin.
Ardından resimdeki adımları uygulayın.
Zemana-AntiMalware-Icon.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
zemana 2.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
zemana 3.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

zemana 4.jpg.png

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zemana 5.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zemana 6.jpg

zemana 7.jpg

Dosya Ekleri

• zemana 5.jpg
    zemana 5.jpg
    17,3 KB · Görüntüleme: 31
  • zemana 4.jpg
    zemana 4.jpg
    18,2 KB · Görüntüleme: 32
  • zemana 4.jpg
    zemana 4.jpg
    18,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Konu başından beri ufak yanlış bilgiler havada uçuşmuş :)
İlk olarak Program yazan herhangi bir kurduğunuz yazılımın silinmesi sonucu oluşan boşluğa Windows'un verdiği bir addır.
Bu herhangi bir yazılım olabilir. Kurtarma ile format atılmış olmaz. Bu yüzden kurtarmadan önce yüklü olan bir yazılımın kalıntısı o.
Benzeri durumla onarma, kurtarma geri alma vs yapılmadıysa o zaman bir zararlının kalıntısı ihtimalini aklınıza getirebilirsiniz.

MBAM zararlıları bulmuş önceden de geliyor dediğiniz o zararlılar Chrome oturum açtığınız senkrondan dolayı geliyor. Senkron açıkken zararlıları silip tekrar aç kapa yapıp tekrar tarayın tekrar geliyorsa kullanmadığınız veya şüpheli olan uzantıları kaldırın.

Bunları yaptıktan sonra silmenizi istiyorsanız CCleaner başlangıç kısmına gidip oradan onu bulup silebilirsiniz. Bu sonra yapılacak bir şey kendi kafanıza göre bunu gören hemen bunu yapmasın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı