Başlangıç bölümündeki 'Program' virüs müdür?

santega

Centipat
Bilgisayarımın yavaşlaması üzerine Win 10 işletim sisteminden kurtarma deyip formatladım ama hala aynı sıkıntılar var. Arka planda çalışan uygulamaları açtığımda eklediğim resimdeki gibi 'Program' isimli bir uygulama var. Özellikleri göster falan yok, silme tuşu da çıkmıyor. Windows Defender'a tam tarama yaptırdım ama virüs çıkmadı. Eğer virüsse nasıl silebilirim?

Dosya Ekleri

• hata.jpg
    hata.jpg
    148,4 KB · Görüntüleme: 158
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımın yavaşlaması üzerine Win 10 işletim sisteminden kurtarma deyip formatladım. Ama hala aynı sıkıntılar var. Arka planda çalışan uygulamarı açtığımda eklediğim resimdeki gibi 'Program' isimli bir uygulama var. Özellikleri göster falan yok, silme tuşu da çıkmıyor. Windows Defender'a tam tarama yaptırdım ama virüs çıkmadı. Eğer virüsse nasıl silebilirim?
Sağ tık dosya konumunu aç yapar mısınız rica etsem?

uTorrent ile beraber gelen, Ad-Ware.
MalwareBytes Free indirip temizleyebilirsiniz. Format atmanıza gerek yoktu. :)
Geçmiş olsun. :)

Sağ tık yaptığımda sadece bu şekilde gözüküyor.
Önceden yüklü olan, fakat sonradan sildiğiniz bir uygulama olabilir. Bende bir ara cortex Game booster vardı uygulamayı sildiğim halde durmaya devam ediyor. En son sildiğiniz bir uygulama ile ilgili olabilir mi acaba?

Önceden yüklü olan, fakat sonradan sildiğiniz bir uygulama olabilir. Bende bir ara cortex Game booster vardı uygulamayı sildiğim halde durmaya devam ediyor. En son sildiğiniz bir uygulama ile ilgili olabilir mi acaba?
Format attıktan sonra PC'nin hala kastığını fark ettim görev yöneticisinde bakıyım dedim başlangıçta böyle bir şey var devre dışı bırakıp yeniden başlatınca düzeldi ama nereden geldi ne yapıyor bir bilgim yok.

Format attıktan sonra PC'nin hala kastığını fark ettim görev yöneticisinde bakıyım dedim başlangıçta böyle bir şey var devre dışı bırakıp yeniden başlatınca düzeldi ama nereden geldi ne yapıyor bir bilgim yok.
Şurada yazdığına göre virüs değil. Şu an telefondan yazıyorum çevirip yazamam, ne yazdığını anlamazsanız akşam anlatabilirim.

ikinci kez tarama yaptım MB ile bunları ilkindede bulmuştu, ilkinde 24 bulmuştu hatta
başlıktaki yazım hatasını pek şeyapmayın :D

Dosya Ekleri

• asas.jpg
    asas.jpg
    230,7 KB · Görüntüleme: 114
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı