Başlangıç için 6 saat TYT iyi mi?

Crexyyy

Hectopat
Daha fazla  
TYT çalışmalarıma günde 1-2 konu TYT matematik, 40-60 paragraf ve o güne bağlı herhangi bir fen veya sosyal dersinin konusu ve soru çözümü olarak başladım. Matematik toplam 2-2:30 saat, paragraf + dil bilgisi sorular 2 saat ve ekstra koyduğum ders 1:30 saat olmak üzere 5-6 saati buluyor. Başlangıç için iyi midir? Matematikte konu başına pekiştirme amaçlı 50-100 arası soru çözümü de yapıyorum, aynı şey ekstra koyduğum ders için de geçerli.

Ben de başladım ancak 2.5 saatte 50 matematik çözebiliyorsan sana helal olsun. Aynı şekilde 0.5 saat paragraf, 3 saat matematik, 1 saat dil bilgisi çalışıyorum bana yetiyor. Haftaya da fen başlamayı düşünüyorum :)

O süreçleri geçirmiş birisi olarak saat ile ölçmeyi doğru bulmuyorum, şahsi görüşümce soru sayısı hedefi ve konuya göre çalışma ile daha verimli olur, hem acı hem de tatlı motivasyon için best hocamı linkliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İsterseniz videoları için isterseniz de kaynak önerisi için dikkate alabilirsiniz, işini mükemmel yapan hocalardandır.

Ben de başladım ancak 2.5 saatte 50 matematik çözebiliyorsan sana helal olsun. Aynı şekilde 0.5 saat paragraf, 3 saat matematik, 1 saat dil bilgisi çalışıyorum bana yetiyor. Haftaya da fen başlamayı düşünüyorum :)
50 matematik sorusunda bir şey yok ki. Başlangıç kitapları zaten. PRF diye bir yayının TYT matematik kitabından çözüyorum. Matematiğin ilacı aldım gelmesini bekliyorum.

40-60 paragraf gereksiz. Maksimum 30 olmalı.
O zaman 1 test çözeyim günde 20 paragraf eder. Kitap da okuyorum zaten. Çözmeyi bıraktığım 40 sorunun yerine dil bilgisi koymam mı iyi olur matematik koymam mı?

50 matematik sorusunda bir şey yok ki. Başlangıç kitapları zaten. PRF diye bir yayının TYT matematik kitabından çözüyorum. Matematiğin ilacı aldım gelmesini bekliyorum.

O zaman 1 test çözeyim günde 20 paragraf eder. Kitap da okuyorum zaten. Çözmeyi bıraktığım 40 sorunun yerine dil bilgisi koymam mı iyi olur matematik koymam mı?

Eksiklerine göre şekillendirsen daha iyi olur. Bir başkasının dediği ile senin çalışma durumun çelişebilir.

Hedefin 2 yıllık mı 2 yıllık değilse bence sosyal ile vakit bile kaybetme yorum yaparak 14 net yapıyordum. Türkçe de de dil bilgisi bilmen yeterli bence paragraf için hızlı okuyup okuduğunu da anlamak için kitap okuyabilirsin.

Ertelersen pişman olursun yavaş yavaş başla şimdiden.
Azaltayım mı süreyi? TYT yeni nesil matematik sorularında şimdilik problemlere kadar gayet iyi çözebiliyorum. Benim amacım TYT erken bitirip AYT focus olmak.

Hedefin 2 yıllık mı 2 yıllık değilse bence sosyal ile vakit bile kaybetme yorum yaparak 14 net yapıyordum. Türkçe de de dil bilgisi bilmen yeterli bence paragraf için hızlı okuyup okuduğunu da anlamak için kitap okuyabilirsin.
4 yıllık.

Yeni konular

Geri
Yukarı