Başlangıç için elektro gitar önerisi

bozarrowed

Centipat
Daha fazla  

Hangisi daha iyi? İlk elektrom olacağım. Hangisini neden tercih etmeliyim?
Ve farkları neler? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Başlangıç için strat ideal, sadece hangi tür müzik çalmak istediğinize, ilginize bağlı. Eğer biraz daha metal türünden tonlar almak isterseniz, strat tam olarak karşılamıyor kendimden biliyorum. Ton çeşitliliği bakımından en az bir h manyetiği olan model bakmanız daha iyi olur.

Fakat blues, jazz veya kült rock bile girebilir dediklerime, strat yeterli olur üzmez yani. Zuhalden de bakabilirsiniz gitar modellerine.

İkisi de aynı link değil mi?

Pardon, değiştirdim şu an

Başlangıç için strat ideal, sadece hangi tür müzik çalmak istediğinize, ilginize bağlı. Eğer biraz daha metal türünden tonlar almak isterseniz, strat tam olarak karşılamıyor kendimden biliyorum. Ton çeşitliliği bakımından en az bir h manyetiği olan model bakmanız daha iyi olur.

Fakat blues, jazz veya kült rock bile girebilir dediklerime, strat yeterli olur üzmez yani. Zuhalden de bakabilirsiniz gitar modellerine.

Yaklaşık 7 ay klasik gitar çaldım. Elektro'ya geçmeye karar verdim metal calmıyorum benım için çok birşey fark etmiyor. Çok bir bilgim yok zaten sadece rahat olsun benı üzmesın yeter

Yaklaşık 7 ay klasik gitar çaldım. Elektro'ya geçmeye karar verdim metal calmıyorum benım için çok bir şey fark etmiyor. Çok bir bilgim yok zaten sadece rahat olsun benı üzmesın yeter

Affinity serisi tonları daha iyi veriyor diye biliyorum, şahsen denemedim ama videolarını izlediğimde daha iyiydi. Bir konuda daha söylemiştim, almışken en azından kaliteli bir model almak satış konusunda da rahatlık sağlıyor. Affinity serisi guzeldir, uzecegini sanmıyorum. Fakat yine de kör satın alım yapmanızı tavsiye etmem, gidip deneyin. Perdeleri vesaire rahat hissettiriyorsa alın.

Başlangıç gitarında sabit köprü öneririm tek yönlü bile olsa başlangıç gitarlarında kilit mekanizması olmamasından dolayı akort kaçıyor, kilit olsa da kaçıyor orası ayrı mevzu. 2. linkteki gitar hoşunuza gittiyse alınabilir. Zaten bu fiyat bandında baktığınız marka doğru bundan sonrası gözünüze hitap etmesine kalmış. Sakın adı sanı duyulmamış set halinde satılan gitarlara yönelmeyin, soğursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı