Başlangıç için elektrogitar önerisi

• Konuyu başlatan tnw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 355

tnw

Centipat
Yer
Ankara
Elektrogitar almak istiyorum ve set toplamayı düşünüyorum. Başlangıç için Ibanez GRG170DX-BKN'e almayı düşündüm yoğunluklu olarak metal ve hard rock çalacağım. Onun dışında da arada Türkçe veya yabancı şarkıları da çalmak istiyorum. Amfi olarak da mini amfi düşündüm performansını bir videoda gördüm şu an fiyatı 2700 liralara çıkmış. Başlangıçta yeterli olabilecek bir amfi mi değilse öneride bulunursanız sevinirim. Gitar ve amfi dışında almam gereken diğer parçalar içerisinde de önerilere açığım.

Daha önce aynı heyecanı yaşamış birisi olarak şöyle bir öneri verebilirim. Hiç böyle marka takıntın vs bir şeyin olmasın. Kime göre neye göre başlangıç gitarı. Eğer yeni öğreniyorsan ve amacın gitarda ilerlemekse istanbulda IMC var müzik marketlerin bulunduğu burada yapılmış bir gitar bulabilirsin hemde 1000-2000 tl bandına alabilirsin. Amfiyi de istediğin ayarları bulunan örnek distortion gain volume yeterli olur başta sana böyle bir amfi bulup ilerleyebilirsin. Tam tarzın oturduktan sonra metal çalacaksan yine örneklemek amacıyla konuşuyorum B.C. alabilirsin bir tane ya da ben biraz daha tonlamalarla jazz çalacağım diyorsan fender vs gidebilirsin. Yani yaklaşıp 9-10 bin tl verip soğuma ihtimalin var bu yolla kendi yolunu daha rahat çizebilirsin.

Daha önce aynı heyecanı yaşamış birisi olarak şöyle bir öneri verebilirim. Hiç böyle marka takıntın vs bir şeyin olmasın. Kime göre neye göre başlangıç gitarı. Eğer yeni öğreniyorsan ve amacın gitarda ilerlemekse İstanbul'da ımc var müzik marketlerin bulunduğu burada yapılmış bir gitar bulabilirsin hem de 1000-2000 TL bandına alabilirsin. Amfiyi de istediğin ayarları bulunan örnek distortion gain volume yeterli olur başta sana böyle bir amfi bulup ilerleyebilirsin. Tam tarzın oturduktan sonra metal çalacaksan yine örneklemek amacıyla konuşuyorum B.C. Alabilirsin bir tane ya da ben biraz daha tonlamalarla jazz çalacağım diyorsan Fender vs gidebilirsin. Yani yaklaşıp 9-10 bin TL verip soğuma ihtimalin var bu yolla kendi yolunu daha rahat çizebilirsin.

İstanbul'da yaşamıyorum ve dediğiniz yere gitme gibi bir imkanım yok. Bu yüzden olursa internet üzerinden veya Ankara içi yerlerden alabileceğim bir yer varsa daha iyi olur. Soğuma konusuna da gelirsek küçüklükten beri gitar çalmak istiyorum ama o zamanki maddiyatla hem gereksiz hem de yaşımın küçük görülmesiyle vazgeçirilmiştim. Videolarına bakıyorum ve aşırı hoşuma gidiyor benim de olsa keşke diye can atıyorum. Başlangıç yapacağım bu yüzden önerebileceğiniz amfi ve gitar varsa lütfen benimle paylaşın. Onun dışında kursa filan gitmeyeceğim o kadar zamanım yok evde öğrenmek zor olur mu?

İstanbul'da yaşamıyorum ve dediğiniz yere gitme gibi bir imkanım yok. Bu yüzden olursa internet üzerinden veya Ankara içi yerlerden alabileceğim bir yer varsa daha iyi olur. Soğuma konusuna da gelirsek küçüklükten beri gitar çalmak istiyorum ama o zamanki maddiyatla hem gereksiz hem de yaşımın küçük görülmesiyle vazgeçirilmiştim. Videolarına bakıyorum ve aşırı hoşuma gidiyor benim de olsa keşke diye can atıyorum. Başlangıç yapacağım bu yüzden önerebileceğiniz amfi ve gitar varsa lütfen benimle paylaşın. Onun dışında kursa filan gitmeyeceğim o kadar zamanım yok evde öğrenmek zor olur mu?
Biraz heves ve yeteneğe bağlı. Elin yatkındır günde 2-3 saat çalışma ile çok fazla yol kat edebilirsin. Ne kadar sevsen de elin yatkın değildir günde 8-10 saat çalışıp aylarca parça çalamayabilirsin de. Kişiden kişiye değişir.

Bütçeniz nedir? 2. El bir gitar da bakabiliriz.
O amfiye o parayı gömmek kadar saçma bir şey yok. Blackstar ID Core 10 V3 alınmalı en kötü.

Kursa gitmeyeceğim demişsiniz Udemy de çok güzel kurslar var ve bende deniz sayman elektrogitar kursunu kullanmış biri olarak kesinlikle öneririm. Sürekli indirime giriyor yakalayıp uygun bir fiyata alabilirsiniz.
Deniz sayman, selim ışık gibi kişilerin Udemy kursları çok güzel öneririm. Gerisi tamamen sizin çalışma ve yeteneğinize kalmış bir olay.

Bütçeniz nedir? 2. el bir gitar da bakabiliriz.
O amfiye o parayı gömmek kadar saçma bir şey yok. Blackstar ID Core 10 V3 alınmalı en kötü.

Kursa gitmeyeceğim demişsiniz Udemy de çok güzel kurslar var ve bende deniz sayman elektrogitar kursunu kullanmış biri olarak kesinlikle öneririm. Sürekli indirime giriyor yakalayıp uygun bir fiyata alabilirsiniz.
Deniz sayman, selim ışık gibi kişilerin Udemy kursları çok güzel öneririm. Gerisi tamamen sizin çalışma ve yeteneğinize kalmış bir olay.

Bütçe 7-8k civarı. Deniz Sayman'ı biliyorum birkaç kere YouTube'da videosunu görmüştüm.

Geri
Yukarı