Başlangıç için gitar önerisi

Pariston

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Gitar çalmayı öğrenmek istiyorum başlangıç için gitar almak istiyorum bütçem maalesef 1000-1500 TL arası bu fiyat aralığında uygun bir gitar bulabilir miyim?
Ayrıca bir kaç sorum daha var
Akustik ve Klasik Gitar arasında ne fark var klasik mi almalıyım?
Cutaway ve non-cutaway gitar arasında ne fark var hangisini tercih etmeliyim açıkçası cutawaylar daha çok hoşuma gidiyor görüntü açısından ama bu bütçede böyle bir şey seçme lüksüm var mı bilmiyorum.
Ben kendim biraz bakındığımda Valencia vc104cbk modelini gördüm uygun olur mu 1600 dolaylarında fiyatı.

Klasik ile başlaman senin için daha iyi olur çünkü akustik çelik tel ile yapılıyor parmakların acır ve vazgeçersin başlangıç gitarları var al ondan rahatça kullan bir de bare ve akorları basamıyorum diye vazgeçme bir süre sonra çalışa çalışa oluyor bende internetten öğrendim.

Klasik Basic bir ucuzundan bir gitar al 3 5 ay öğrenmeye çalış elin oturunca akustuk elektro ne istiyorsan onu alabilirsin akustik ve elektronun şu an piyasası biraz tuzlu çünkü
Hatta bana kalırsa ilk gitar 2. el bile olabilir.

Klasik ile başlaman senin için daha iyi olur çünkü akustik çelik tel ile yapılıyor parmakların acır ve vazgeçersin başlangıç gitarları var al ondan rahatça kullan bir de bare ve akorları basamıyorum diye vazgeçme bir süre sonra çalışa çalışa oluyor bende internetten öğrendim.
Klasik Basic bir ucuzundan bir gitar al 3 5 ay öğrenmeye çalış elin oturunca akustuk elektro ne istiyorsan onu alabilirsin akustik ve elektronun şu an piyasası biraz tuzlu çünkü
Hatta bana kalırsa ilk gitar 2. el bile olabilir.
Anladım peki genel farkları ne ikisinin arasındaki elektroyu biliyorum ama çelik tel ne sağlıyor

İkisi de oldukça güzel gitarlardır işini görecektir.
Temiz kullandığın sürece seneler boyu götürebilir.
Cutaway ve Normal gitar arasında kasa, ses ve klavye farkı vardır. Klavye farkı dediysem ikisi de aynı klavye sadece; Cutaway gitarlarda gitarın sağ üst kısmı kesik olduğundan elinizle son perdelere basmak daha kolay olacaktır fakat büyük bir artı mı? pek sanmam.
Normal ve Cutaway karşılaştırmaları var youtube üzerinde dikkatlice dinleyin. Hangisinin tonları tınısı ve görüntüsü hoşunuza gittiyse o kasa modelini tercih edin.
Ayrıca yukarıda ufaktan boş yapılmış. Akustik çalmak istiyorsan Akustik, Elektro çalmak istersen elektro, bass gitar çalmak istiyorsan da bass ile başlaman gerekir. Nedeni ise Akustiğin verdiği o kendine has tonu klasik gitardan alamayacak ve bir süre sonra gitarı kenara köşeye, bazanın altına koyup çürümeye mahkum edeceksiniz bu her insanda böyledir. Hangi gitarı istiyorsanız ondan başlayın ki hevesiniz hedefiniz doğrultusunda ilerleyin.
Uzun lafın kısası eğer Akustik çalmak istiyorsan 2. Elden temiz güzel bir akustik gitar alıp onun ile çalmayı öğrenmeye başlayın.

İkisi de oldukça güzel gitarlardır işini görecektir.
Temiz kullandığın sürece seneler boyu götürebilir.
Cutaway ve Normal gitar arasında kasa, ses ve klavye farkı vardır. Klavye farkı dediysem ikisi de aynı klavye sadece; Cutaway gitarlarda gitarın sağ üst kısmı kesik olduğundan elinizle son perdelere basmak daha kolay olacaktır fakat büyük bir artı mı? pek sanmam.
Normal ve Cutaway karşılaştırmaları var youtube üzerinde dikkatlice dinleyin. Hangisinin tonları tınısı ve görüntüsü hoşunuza gittiyse o kasa modelini tercih edin.
Ayrıca yukarıda ufaktan boş yapılmış. Akustik çalmak istiyorsan Akustik, Elektro çalmak istersen elektro, bass gitar çalmak istiyorsan da bass ile başlaman gerekir. Nedeni ise Akustiğin verdiği o kendine has tonu klasik gitardan alamayacak ve bir süre sonra gitarı kenara köşeye, bazanın altına koyup çürümeye mahkum edeceksiniz bu her insanda böyledir. Hangi gitarı istiyorsanız ondan başlayın ki hevesiniz hedefiniz doğrultusunda ilerleyin.
Uzun lafın kısası eğer Akustik çalmak istiyorsan 2. Elden temiz güzel bir akustik gitar alıp onun ile çalmayı öğrenmeye başlayın.
Çok teşekkür ederim cevap için akustik ile klasiğin farkına iyice bakmam gerekiyor gibi. Benim daha çok gitar soloları çok hoşuma gittiği için başladı bu hevesim.
Birde akustiklerin fiyatı daha fazla sanırım 2000e kadar bütçeyle akustik almam mümkün değil gibi duruyor galiba, Önerebileceğiniz var mı?
O yüzden akustik yerine klasikle başlasam ilerde akustiğe geçmek istesem sıkıntı yaşar mıyım?
Birde üstte attığım 2 gitar arasında fiyat farkı var aradaki farkı hissettirecek bir kalite farkı var mı birbirleri arasında bilginiz varsa çok memnun olurum.
Bir yandan araştırıyorum ama böyle de konu hakkında çok bilgim olmadığından birbirine giriyor her şey saçma sorularım varsa kusura bakmayın

Geri
Yukarı