Başlangıç İçin Gitar Önerisi

Dostum, bizim buradan önereceğimiz modelden çok kendin gidip görmeni tavsiye ederim. Ama şunu söyleyebilirim ki bütçeyi arttırmaniz gerekir biraz. Ayrıca klâsik gitarın hoşuna gittiğini söylemişsin. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki elin alışsin klâsik gitar ile başla diyen herkesten uzak dur! Bu tamamen aptallık! Elektro gitar ile klasik gitar resmen farklı iki enstrüman gibi. Teknik vs. bir çok şey farklı. Değişmeyen tek şey armoni bilgisidir. Atıyorum sizden "Dominant Lydian" dizisini çal denildiğinde klasik gitarda da, elektro gitarda da, piyanoda da, kemanda da aynı notaları basman gerekir. Şunu söyleyebilirim ki ülkemizde maalesef klasik gitarı hakkıyla çalan kişi sayısı oldukça azdır. Eline klâsik gitar alıp 2 akor basmakla klasik gitar çalıyorum denmez. Biz bu tiplere "sahil gitaristleri" diyoruz. Tekrar belirtirim ki ne çalmak istiyorsan ona göre seç enstrümanı.

- Akustik gitar
- Klasik gitar
- Elektro gitar

Bunlar arasından seçim yaparsan ona göre öneri yapabiliriz.
Gönül ister elektro gitar fakat bütçem el vermiyor ne yazık ki.
Sorun orada zaten. Özellikle aileler elektro gitar daha masraflı diye pek iyi gözle bakmıyorlar. Bir çalgı çalmak, beraberinde bir sorumluluk getirir. Bunu ödemek zorundasın. Eğer gerçekten klasik gitar istiyorsan onu çal. Gerçekten ne istediğine iyi karar ver.
Ödeyebileceğim miktarı verdim zaten. Yani daha üstüne çıkamıyorum.
Ah gençlik zamanları... Yamaha gitar almıştım hevesim bir ay sonunda kaçtı şuan telleri çürüyor, akort cihazı bile almıştım. [emoji38]
Ailem de öyle yapacağımı düşündüğü için bütçe konusunda yardımcı olmuyorlar.
Dostum, bizim buradan önereceğimiz modelden çok kendin gidip görmeni tavsiye ederim. Ama şunu söyleyebilirim ki bütçeyi arttırmaniz gerekir biraz. Ayrıca klâsik gitarın hoşuna gittiğini söylemişsin. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki elin alışsin klâsik gitar ile başla diyen herkesten uzak dur! Bu tamamen aptallık! Elektro gitar ile klasik gitar resmen farklı iki enstrüman gibi. Teknik vs. bir çok şey farklı. Değişmeyen tek şey armoni bilgisidir. Atıyorum sizden "Dominant Lydian" dizisini çal denildiğinde klasik gitarda da, elektro gitarda da, piyanoda da, kemanda da aynı notaları basman gerekir. Şunu söyleyebilirim ki ülkemizde maalesef klasik gitarı hakkıyla çalan kişi sayısı oldukça azdır. Eline klâsik gitar alıp 2 akor basmakla klasik gitar çalıyorum denmez. Biz bu tiplere "sahil gitaristleri" diyoruz. Tekrar belirtirim ki ne çalmak istiyorsan ona göre seç enstrümanı.
Ciddi ciddi çalmayı düşünüyorum ve her türlü gitar hoşuma gidiyor ama elektro gitar bir tık daha fazla. Gönül ister elektro gitar çalmayı fakat bütçem sıkıntı.
Şuan kullandığım bir diğer gitarım, Yamaha.[emoji1] Yamaha FX 370C kullanıyorum.

Yamaha c30-40-45, Valencia VC204 ve Epiphone Pro 1 klasik olarak önerim bunlardır. Akustik olarak ise Cort AD810 alabilirsin. Elektrogitar da ise SX Alder veya SX SST serilerinden alıp. Usb guitar link aparatı ile idare edersin. İlerde ise amfi alırsın.

Yamaha c30-40-45, Valencia VC204 ve Epiphone Pro 1 klasik olarak önerim bunlardır. Akustik olarak ise Cort AD810 alabilirsin. Elektrogitar da ise SX Alder veya SX SST serilerinden alıp. Usb guitar link aparatı ile idare edersin. İlerde ise amfi alırsın.
Aradığım cevap buna benzerdi. Teşekkür ederim. Müzik mağazasına gidip bu dediklerinden aklıma yatanı alacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı