Başlangıç için gitar önerisi

Makaleler
63
Merhaba herkese. Uzun zamandır bir gitar isteğim var. Grunge, rock, metal, metalstep manyağıyım. Düz gitar, elektro'ya göre biraz daha ucuz sanırım. Evde kendi hâlimde öğrenmek istiyorum. Öğrenebilmem için bir site, Youtuber biliyorsanız benimle paylaşmanız çok güzel olur. Ek olarak, uygun fiyatlı ve başlangıç için ideal bir gitar önerisinde bulunabilir misiniz? Bir bütçe belirlemedim lakin ne kadar ucuz, o kadar iyi. Eğer uygun fiyatlı elektro gitar varsa o da olur.

Eğer elektro gitar düşünüyorsan 2.ellere yönelmeni tavsiye ederim sıfır gitarlar almış başını gidiyor fiyat konusunda. Alacağınız gitarı da tarzınıza göre alın örneğin eğer soft rock, duman tarzı bir şeyler çalmak isterseniz telecaster ya da strat bir gitar alabilirsiniz. Marka olarak da sx olabilir temizinden. Eğer hard rock, metal tarzı çalacaksanız Ibanez tavsiyedir.
Set olarak almaya çalışın amfi ile birlikte benim arkadaş geçen Letgo'dan 500 TL'ye almıştı sağlam bir set, sen de bakabilirsin Letgo'ya falan.
Evde öğrenmek için de sana önerebileceğim kanal YouTube'da Selim Işık olur. Özellikle elektro gitara başlayanlar için çok yardımcı oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ilk gitarımı 2.el başlangıç gitarı olarak Ankara'da normal bir müzik mağazasından almıştım. Sıradan müzik marketlerinde de bulabileceğini umuyorum 2.el.
Mydükkan adlı müzik sitesine de bakabilirsin sıfır gitarda alabilirim dersen güzel gitarlar var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı