Başlangıç İçin Grafik Tablet Önerileriniz?

lexon43

Hectopat
Başlıkta belirttiğim gibi konuya baktım fakat açılan konuların üzerinden yıllar geçmiş fiyatlarda artış ve yeni modeller var piyasada. Sizlerden ricam dijital çizime yeni başlamayacak olan biri için tecrübeli arkadaşlardan bilgi alabilmek ve başlangıç için hangi marka hangi model ve hangi boyutta bir grafik tablet önerirsiniz? Çoğu markanın small versiyonları çok küçük gözüküyor iş görür mü bilmiyorum medium modellere yönelmek daha mı mantıklı giriş için small versiyonlar yeterli olur mu? Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Çok teşekkürler bir şey daha sormak istiyorum o halde by one wacom small yeterli mi yoksa intuos mu almalıyım?
Small gayet yeterli oluyor. Bende ilk alacagim zaman hic yoktan mid. Boyutunu alayim diye dusunuyordum fakat, kucuk boyut olmasi baslangic icin daha iyi oluyor. Mesela, cizim alani buyudukce kalem kontrolu ekran olmadigi icin zorlaniyor. Ekranli tablet alacaginiz zaman buyuk secim yaparsiniz.

Small gayet yeterli oluyor. Bende ilk alacagim zaman hic yoktan mid. Boyutunu alayim diye dusunuyordum fakat, kucuk boyut olmasi baslangic icin daha iyi oluyor. Mesela, cizim alani buyudukce kalem kontrolu ekran olmadigi icin zorlaniyor. Ekranli tablet alacaginiz zaman buyuk secim yaparsiniz.
Gerçekten tekrardan çok teşekkür ederim gerçek anlamda yardımcı oldunuz.
Özür dileyerek tekrar sormak istiyorum o kısmı atladınız sanırım tabi bilginiz dahilindeyse one by wacom yeterli midir yoksa almışken intous almak daha mı mantıklı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı