Çözüldü Başlangıç kısmındaki "Update.exe" nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

newodys

Decipat
Selam. Görev yöneticisinde başlangıç kısmında Update adlı bir program gördüm. Dosya konumu ile özellikleri açılmıyor ve yayıncısı gözükmüyor, nedir bu?

Dosya Ekleri

• paintdosya.png
    paintdosya.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 183
Çözüm
Arkadaşlar şu an görev yöneticisinde yok hallettim. Autoruns64 programında sildiğim programların kayıt defterindeki girdilerini buldum ve sildim. Sanırım silinmiş programlarımdan biriyle alakası vardı.
Hocam Spotify olabilir o zaman. Ya da başka bir şey. Ya da virüs. Bilgisayarı virüs taraması yapın.
Virüs taraması yaptım temiz hocam.
Eki Görüntüle 1478721

Böyle ise Discord uygulamasıdır muhtemelen.
Hocam yayıncı GitHub olarak gözüküyor zaten bundan bende de var ve dosya konumunu açtığımda Discord klasörüne atıyor. Benim ekran görüntüsünü attığım Update.exe programının dosya konumuna falan erişemiyorum.

Büyük ihtimal sistemdeki bir programın güncelliğini kontrol etmek güncel değilse güncellemek için bir uzantısı. Dosya konumunun samimi atar misiniz?
Hocam dosya konumu açılmıyor.

Emin misiniz? Ne yapmalıyım?

Emin değilim(kimse emin olamaz)ancak bence ilk olarak bir virüs taraması yapın. Ondan sonra düzelmezse yazarsınız. Bir de bu ne zmn ortaya çıktı bir şey indirdikten sonra falan mı? Normalde Windows'un böyle bir hizmeti yok ama DC Spotify gibi yerler ekliyor. Belkide bir şey eklemiştir ama siz onu silmissinizdir dosya konumuna giremiyorsunuzdur sildiğiniz için.

Discord, sağ tık, dosya konumu, üst panelden Discord klasörü.

Tabii başlangıçta Discord otomatik açılıyorsa.

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-08_184823470.png
    resim_2022-08-08_184823470.png
    34,2 KB · Görüntüleme: 48
Arkadaşlar şu an görev yöneticisinde yok hallettim. Autoruns64 programında sildiğim programların kayıt defterindeki girdilerini buldum ve sildim. Sanırım silinmiş programlarımdan biriyle alakası vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yüksek ihtimal Discord ile alakalıydı, Discord Update yapmayı dene. Hata alırsan onunla alakalı olabilir. Bence silmeseydin.

Büyük ihtimal virüstür.

Discordptbnin girdisi oluyor genelde virüs değil yani.

Arkadaş zaten Discord için olanın farklı olduğunu belirtmiş.

Normal Discord'un değil Discord public test Build'e aittir onu demek istemiş arkadaş. Bu public test Build'in girdilerini ben sildiğimde bu Update dosyası gitmişti yani yüksek ihtimal bu erken erişim Discord versiyonun dosyalarıydı.

Geri
Yukarı