Başlangıç seviye strateji oyunu önerisi

mrflex

Picopat
Merhaba, Frostpunk, Total War hammer, CIV 6, age of 3 remastred, EU 4, HOI 4, bunlardan hangisi hiç strateji oyunu oynanamış birisi için uygun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Total War ve Frostpunk oynamadığım için onları es geçerek, EU4 ve HOI4 zaman gerektiren detaylı oyunlar, özellikle EU4 alacaksan DLC'de şart, eksikliğini hissettiriyor, HOI4'te de DLC şart ancak ben 420 saat oynadım DLC'siz modlarla, DLC eksikliği hissetmedim diyebilirim kendi açımdan.
CIV 6 çok da zaman gerektiren bir oyun değil, birkaç saatte hatta dakika da diyebilirim, oyunun mantığını rahat kavrarsın diğer oyunlara nazaran, yazdıklarınızdan CIV 6 ya da Age of Empires öneririm başlangıç için.
Bunlar dışında önerebileceğim Age of History 2 olabilir.

Total War ve Frostpunk oynamadığım için onları es geçerek, EU4 ve HOI4 zaman gerektiren detaylı oyunlar, özellikle EU4 alacaksan DLC'de şart, eksikliğini hissettiriyor, HOI4'te de DLC şart ancak ben 420 saat oynadım DLC'siz modlarla, DLC eksikliği hissetmedim diyebilirim kendi açımdan.
CIV 6 çok da zaman gerektiren bir oyun değil, birkaç saatte hatta dakika da diyebilirim, oyunun mantığını rahat kavrarsın diğer oyunlara nazaran, yazdıklarınızdan CIV 6 ya da Age of Empires öneririm başlangıç için.
Bunlar dışında önerebileceğim Age of History 2 olabilir.

Hocam peki CIV 6 mı age of 3 mu daha basit sizce?

Europa Universalis IV ve Hearts of Iron IV kolay oyunlar değildir. Bana kalırsa strateji oyunları arasında en kafa karıştırıcı oyunlardan iki tanesidir bu oyun. Bu 2 oyunu daha önce hiç strateji türünde oyun oynamadıysanız, başlangıç olarak önermem.

Frostpunk, CIV 6 ve Total War hiç oynamadığım için öneri yapmam doğru olmaz. Yazdıklarınız arasında bana kalırsa başlangıç seviye olarak Age of Empires 3 önerebilirim.

Yazdıklarınız dışında da oyun önerecek olursam, ilk oyun Age of History 2 olur. Yalnız bu oyun gerçekten başlangıcın da başlangıcı. Strateji namına neredeyse hiçbir şey yok fakat başlangıç olarak oynanmaya değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı