Başlangıç seviyesi amfiden metal sesler nasıl alınır?

anilfk

Centipat
Daha fazla  
Bu başlangıç elektro gitarımı aldım bu amfide hangi ayarla oynarsam oynayayım metal ses alamadım düşünüyordum ki acaba ucuz olduğu için alamam mı acaba diye.
0 bilgisi olan birisi olarakdan bilen birisi biraz yol gösterebilir mi?
Bu da gitarı inceleyen bir kanal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizin "Metal ses" ile ne beklediğinizi / kastettiğinizi bilemeyiz. Amfi üstünde sert tonlarda kullanmanız için Drive potansı mevcut. illa ki iş görüyordur.

Bir video paylaşın, ne yapıyorsunuz amfiden ne çıkıyor kısmını anlayalım. Bu şekilde yardım alamazsınız.

IMG20230818141823.jpg
IMG20230818141833.jpg

Hocam metal derken ac dc Metallica gibi şarkılar çalmak amacım ama amfi veya gitarla ilgili bilgim olmadığı için sesi ayarlayamıyorum.
bir de sizden ricam benim gibi 0 birisi için nereden öğrenebilirim baktığım yerlerde ses ayarları falan anlatan yoktu hep teknikler tutuşlar sonra da nasıl çalınır.
Önerebilir misiniz?

Amfinizde, gitarınızda bir sorun yok. Yanlız amfideki treble potansını saat 12 konumunda tutun. komple tiz frekansları kısmışsınız.

Bu amfi ile ac dc Metallica gibi şarkılar çalabilirsiniz. Şarkıları çalabiliyorsanız amfi üstüde özellikli yapacağınız bir ayar yok.
Sert tonlar için drive butonuna basıp gain ile sesin distortionunu ayarlayın.

Hocam çok sağolun ferahlattınız yalnız
terimlerden bir şey anlamadım bilgim olmadığı için.
Anladığım kadarıyla bilgili birisiniz bir kanal, yol önerir misiniz?

Öğrenebileceğim bir YT kanalı gibi.

YT kanalından ya da internetten gitar çalmayı öğrenemezsiniz. Ders alın.

Burada bu niyetle yola çıkan çok kişinin açtığı" ilerleyemiyorum" tıkanıp kaldım" şeklindeki başlıklara göz atıp durumu anlayabilirsin.
Ayrıca bu kişilerden bazıları zaman zaman paylaşım paymakta. Orada ne derece hatalı şeyler öğrendikleri, tutuşlarının, duruşlarının ellerinin hatalı olduu ve o kalcı hale gelen kusurların düzeltilmesinin de çok zor olacağını söylememize rağmen görüyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı