Başlangıç seviyesi trompet önerisi

Mujo Corhamzic

Hectopat
Yer
Novipazar, Serbia
Daha fazla  
Herkese merhaba, 15 seneden fazla bir müzik geçmişim var okulunu vs. okudum halihazırda birkaç enstrüman çalıyorum ve uzun süredir aklımın bir köşesinde duran fikri gerçekleştirmeye karar verdim. Trompet çalmaya başlayacağım fakat marka vs. nelere dikkat etmek gerekir alırken seçerken hiçbir bilgim yok. Çevrem müzisyenlerle dolu fakat ne yazık ki etrafımda trompet çalan hiç yok. Demem o ki başlangıç için çok da dandik olmayan beni tatmin edebilecek ve öğrenmemi zorlaştırmayacak bir giriş-orta seviye trompet önerilerinize ihtiyacım var. Piyasası nasıl bilmiyorum 2bintl yede var 10 bin TL yede fakat dış görünüşten farkları anlaşılmıyor. Düşündüğüm maksimum bütçe şu an 5K ama illa o bütçeye dandik bir şey harici alamazsın diyorsanız yine de önerin üstüne çıkmayı düşünebilirim.

Herkese merhaba, 15 seneden fazla bir müzik geçmişim var okulunu vs. okudum halihazırda birkaç enstrüman çalıyorum ve uzun süredir aklımın bir köşesinde duran fikri gerçekleştirmeye karar verdim. Trompet çalmaya başlayacağım fakat marka vs. nelere dikkat etmek gerekir alırken seçerken hiçbir bilgim yok. Çevrem müzisyenlerle dolu fakat ne yazık ki etrafımda trompet çalan hiç yok. Demem o ki başlangıç için çok da dandik olmayan beni tatmin edebilecek ve öğrenmemi zorlaştırmayacak bir giriş-orta seviye trompet önerilerinize ihtiyacım var. Piyasası nasıl bilmiyorum 2bintl yede var 10 bin TL yede fakat dış görünüşten farkları anlaşılmıyor. Düşündüğüm maksimum bütçe şu an 5K ama illa o bütçeye dandik bir şey harici alamazsın diyorsanız yine de önerin üstüne çıkmayı düşünebilirim.
Hangi tür düşünüyorsunuz trompeti?

Türleri olduğunu şu an öğrendim. Natürel ve kromatik in farkları nedir?

Çok bir bilgim yok o konuda siz bana fikir verirsiniz diye düşünmüştüm :D
Ben yan flüt çalıyorum markalar benzer olduğu için Trevor James modellerini incelemenizi tavsiye ederim daha altı kurtarmaz gibi geliyor bana.

Çok bir bilgim yok o konuda siz bana fikir verirsiniz diye düşünmüştüm :D
Ben yan flüt çalıyorum markalar benzer olduğu için trevor james modellerini incelemenizi tavsiye ederim daha altı kurtarmaz gibi geliyor bana.

Tavsiye ettiğin marka 7K fiyat aralığında eğer mümkün ise daha makul modellere yönelmek isterim. Teşekkürler yine de.

Sıfır trompetlerde fiyatlar çok yüksek hocam ikinci el de düşünebilirsiniz çok daha iyi bir aleti yarı fiyatına alırsınız.

Orası öyle tabii ama bilen biri olmadan 2. el bir enstrümanı almak ne kadar doğru olur oda muallak sonuçta bilinçsizce sorunlu bir şey alma riski var.

Geri
Yukarı