Başlangıç uygulaması silinmesine rağmen açılışta geliyor

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
Başlıkta nasıl anlatabilirim tam bilemedim. Başlangıçta açılan bir programı dosya konumundan klasörü ile sildim. "Program ekle veya kaldır." kısmında gözükmüyordu çünkü. Şimdi ise, bilgisayarı her açtığımda ekrana CMD geliyor ve hata veriyor. Hata da ise "x.exe dosyası bulunamadı." gibi bir yazı yazıyor. Daha sonra kapatmak istediğimde CMD donuyor, hemen kapatamıyorum ve bilgisayar aşırı yavaşlıyor. Bunun yüzünden her açılışta 1 dakika kadar bilgisayarın kendine gelmesini bekliyorum. Bunu nasıl kapatabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta nasıl anlatabilirim tam bilemedim. Başlangıçta açılan bir programı dosya konumundan klasörü ile sildim. "Program ekle veya kaldır." kısmında gözükmüyordu çünkü. Şimdi ise, bilgisayarı her açtığımda ekrana CMD geliyor ve hata veriyor. Hata da ise "x.exe dosyası bulunamadı." gibi bir yazı yazıyor. Daha sonra kapatmak istediğimde CMD donuyor, hemen kapatamıyorum ve bilgisayar aşırı yavaşlıyor. Bunun yüzünden her açılışta 1 dakika kadar bilgisayarın kendine gelmesini bekliyorum. Bunu nasıl kapatabilirim?
Sildiğin tüm uygulamalar bilgisayarında kalır bunun silinmesi için Windows arama kısmına program ve özellikler yaz oradan sil olmazsa bir fikrim daha var dene.

Temiz ön yükleme yapıp deneyebilirsiniz.

Başlıkta nasıl anlatabilirim tam bilemedim. Başlangıçta açılan bir programı dosya konumundan klasörü ile sildim. "program ekle veya kaldır." kısmında gözükmüyordu çünkü. Şimdi ise, bilgisayarı her açtığımda ekrana CMD geliyor ve hata veriyor. Hata da ise "x.exe dosyası bulunamadı." gibi bir yazı yazıyor. Daha sonra kapatmak istediğimde CMD donuyor, hemen kapatamıyorum ve bilgisayar aşırı yavaşlıyor. Bunun yüzünden her açılışta 1 dakika kadar bilgisayarın kendine gelmesini bekliyorum. Bunu nasıl kapatabilirim?

2.fikrim ESC, Shift ve CTRL tuşlarına aynı anda baş bekle ve açılan sekmede başlangıca gel oradan istediği devre dışı bırak bunlar, sen PC'ni açtığında otomatik olan açılan uygulamalar.

C:\Users\(KULLANICI ADINIZ )\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

burayı kontrol ediniz .

Sonrada regedit içerisinde :

• HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
şunları kontrol ediniz .

Yeni konular

Geri
Yukarı