Başlat Menüsü Donma Sorunu

KeovSire

Hectopat
Yer
Niğde
Daha fazla  
Başlat menüsünü çalıştırdığımda açılıyor ancak 3-4 saniye sonra kitleniyor ve hiçbir işlem yapamıyorum. Başlat menüsünde o kitlenince görev çubuğuda kitleniyor ama bilgisayar donmuyor. Bende görev yöneticisinden görevini sonlandırmak zorunda kalıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemini yükseltme ile kurduysanız bu tarz bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Temiz kurulum öneririm.

Sistem dosyalarının bozulması etkileyebilir. Yönetici komut satırından sfc /scannow çalıştırıp durumunu kontrol edin. Sonucu paylaşın.
Temiz önyükleme yaparak bilgisayar başında açılan programları kaldırıp bu programların etki etmediğinden emin olun.
Driver Identifier ile eski sürücülerinizi öğrenebilirsiniz.
Sabit diskiniz bozulmuşsa etkileyebilir HD Tune programıyla sağlık ve bozuk sektör durumunu kontrol edin.

Sorun çözülmezse size tavsiyem tekrar kurulum yapmanız. Tekrar kurulum yapınca dosyalarınız, programlarınız ve ayarları etkilenmez. Windows ile ilgili sistemsel bir sıkıntı varsa çözülür. Elinizde Windows 10 10586 iso dosyası varsa içini sıkıştırma programıyla açıp setup.exe çalıştırıp, yoksa Windows 10 Medya Oluşturma Aracını çalıştırıp ileri ileri ileri diyerek otomatik olarak seçilen ayarları koruma seçeneği ile tekrar kurulum yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı