Baştan sona TurkNet başvuru deneyimi

mesker

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, baştan sona size TurkNet internet bağlantı aşamalarını anlatacağım.

Öncelikle ilk başvurunun ardından imzalanacak olan belgelerin 1 gün içinde elinizde olacak dendi fakat belgelerin getirilip geri alınması dahil 1 hafta sürdü. Ardından belgeler alındıktan sonra 2 gün belgelerin kontrol aşaması başladı. 2. günün sonunda sesli onay için arandık ve geçiş işlemleri başladı yaklaşık 1,5 günde geçiş işlemleri işlemler tamamlandıktan sonra internet aktif oldu fakat 100 Mbps olan tarifem yerine hata yaparak 16 Mbps internet tanımlanmiş müşteri hizmetleri ile görüştükten sonra 1 gün sonra internetim. Sözde 100 Mbps çıkacaktı fakat ertesi gün 60 Mbps olarak güncellediler şu anda tekrar arayip durumu bildirdik tekrar durumu düzelteceklerini söylediler ve beklemedeyiz.

Not: Konu sürekli güncellenecek. TurkNet'e geçiş yapmak isteyenler için ön bilgilendirme olmasını istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aramana gerek yok. Online işlemlere giriyorsun tarife değişikliği yapma menüsünden saniyesinde istediğin tarifeye geçebiliyorsun.

Aramana gerek yok. Online işlemlere giriyorsun tarife değişikliği yapma menüsünden saniyesinde istediğin tarifeye geçebiliyorsun.
Paket değişikliği 1 gün sürdü ve başvurduğum hız yerine eksik hız alıyorum ve buda pakete geçiş süresini uzatıyor
Vaadedilen hız 100 mbs den 90 Mbs aldığım hız 60 mbs.

TurkNet geçişinde ilk gün benim hızımda 8 Mbps olarak tanımlanmıştı destek kaydı bıraktım düzelttiler ve 100 Mbps olarak güncellediler alt yapım ise TT-FTTH.

Paket değişikliği 1 gün sürdü ve başvurduğum hız yerine eksik hız alıyorum ve buda pakete geçiş süresini uzatıyor
Vaadedilen hız 100 mbs den 90 Mbs aldığım hız 60 mbs.
Güncelleme: Destek kaydına bakıldı,ilk başta 100MBS'den 85 mbs'e kadar kullanabilirsiniz dendi bugün ise 70 mbs çıkarttılar ve en fazla bu deniliyor. Tekrar destek kaydı açacağım veyahut iptal ettireceğim.
TurkNet geçişinde ilk gün benim hızımda 8 Mbps olarak tanımlanmıştı destek kaydı bıraktım düzelttiler ve 100 Mbps olarak güncellediler alt yapım ise TT-FTTH.

Bana da 100 Mbps olacağını söylediler fakat 2 saat sonra arayıp en fazla 85'e kadar ulaşabileceğim söylendi, bugünde en fazla 71 MB deniyor. TurkNet'başvururken 100 MB deniyor ardından 70'e kadar düşüyor...

Geri
Yukarı