Basura ne iyi gelir?

Kolay geçmiyor. Yediklerine çok dikkat etmen lazım. Asla acı yememen gerek. Aşırı katı beslenmemen gerek. Kabız ve ishal olmaman gerekiyor. Olursan naneyi yersin.
Bol su tüketimi ve lifli gıda yemen gerek. Az oturmalısın. Bu illete yakalandığım ay spora başladım. Yeme düzeni ve dinlenme önemli.
Yine bile aylar sürdü geçmesi.

Kolay geçmiyor. Yediklerine çok dikkat etmen lazım. Asla acı yememen gerek. Aşırı katı beslenmemen gerek. Kabız ve ishal olmaman gerekiyor. Olursan naneyi yersin.
Bol su tüketimi ve lifli gıda yemen gerek. Az oturmalısın. Bu illete yakalandığım ay spora başladım. Yeme düzeni ve dinlenme önemli.
Yine bile aylar sürdü geçmesi.
Şuan evdeyim ama haftaya yurda döneceğim üniversite için 2 hafta kendime dikkat edemem orada imkanlar baya kısıtlı. Şişen yer zamanla kendiliğinden iyileşiyor mu yoksa hep mi kalıyor?

Şu an evdeyim ama haftaya yurda döneceğim üniversite için 2 hafta kendime dikkat edemem orada imkanlar bayağı kısıtlı. Şişen yer zamanla kendiliğinden iyileşiyor mu yoksa hep mi kalıyor?

Geçiyor. Bunu sivilce gibi düşün. Makattaki bir sivilce. Beslenme önemli faktör. Sonra dinlenme. Uzanma veya yatma diyebiliriz. Yanlış beslenme, WC'de uzun oturma, sandalyede uzun oturma, stres türü sebepler neden oluyor. Bir ara çok çektim.
Fakat buna makat alışınca tekrarlıyor bilgin olsun. Hayatın boyunca dikkat edeceksin. Ansızın yakalar çünkü.

Geri
Yukarı