BAT ile CMD'yi yönetici olarak açıp kod yazdırmak

NscN

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Diğer bilgisayarımda harici bir anten ile internete bağlanıyorum ve sürekli internet yok sorunu ile karşılaşıyorum. Bunu araştırdığımda ise "netsh winsock reset/ netsh int IP reset/ Ipconfig /release/ Ipconfig /renew/ Ipconfig /flushdns" komutlarını CMD'ye yönetici olarak çalıştırdıktan sonra yazmam gerektiğini buldum. Ancak kardeşim kullanacağı için bilgisayarı ve yeteri kadar bilgisi olmadığından BAT dosyası şeklinde yapmaya karar verdim ancak bir yerlerde sorun çıkıyor ve CMD takılıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

.bat dosyasının içeriğini şu şekilde düzenleyip deneyebilir misiniz;

Kod:
@echo off
cls
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
pause

*Pause eklememin sebebi herhangi bir hata alıp almadığınızı kontrol etmeniz, eğer herhangi bir hata yoksa pause komutunu silin.

Ek olarak;

DHCP ayarlarını kontrol edin ya da bilgisayara statik IP atayın, muhtemelen sorun çözülecektir.

.bat dosyasının içeriğini şu şekilde düzenleyip deneyebilir misiniz;

Kod:
@echo off.
cls.
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
pause

*Pause eklememin sebebi herhangi bir hata alıp almadığınızı kontrol etmeniz, eğer herhangi bir hata yoksa pause komutunu silin.

Ek olarak;

DHCP ayarlarını kontrol edin ya da bilgisayara statik IP atayın, muhtemelen sorun çözülecektir.

Hocam her ikisini de yaptım ancak tanımlanamayan ağ olarak devam ediyor. Sorun gidericiyi açtığımda o da sorun bulamıyor. Driverı silip baştan kuruyorum aynı sorunla karşılaşıyorum. Wi-Fi antenini başka bilgisayarda denediğimde ise sıkıntısız çalışıyor. Acaba modem ile arasında bir sıkıntı oluyor olabilir mi?

Hocam her ikisini de yaptım ancak tanımlanamayan ağ olarak devam ediyor. Sorun gidericiyi açtığımda o da sorun bulamıyor. Driverı silip baştan kuruyorum aynı sorunla karşılaşıyorum. Wi-Fi antenini başka bilgisayarda denediğimde ise sıkıntısız çalışıyor. Acaba modem ile arasında bir sıkıntı oluyor olabilir mi?

Modemde DHCP ayarlarını kontrol edip, olmazsa modemi fabrika ayarlarına getirmeyi deneyebilirsiniz, sürekli bu dosyayı çalıştır, düzelmesini bekle zor olur çünkü.

Geri
Yukarı