Batak ya da Okey 101 nasıl yapılır?

eqNd

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Batak ya da 101 oyunu yapmak istiyorum fakat güzel bir kaynak bulamadım. Destek olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir oyun motoru kullanmak yapabileceğiniz en iyi seçimlerden olur. 101 konusunda mantık biraz daha karışık ama batak için şöyle başlayabilirsiniz.
1- Kartları ve görsellerini ayarlamak
2-Kart dağıtma mantığını oluşturmak
3-El kazanma durumunu oluşturmak (ortaya 4 kart da atıldığında kimin aldığına karar veren algoritma)
4-Oyunun genel durumunu kontrol etmek
5-Bütün bunları multiplayer için genişletip multiplayer oda kurma oda sohbeti vs gibi seçenekleri eklemek.

Tek tek bu adımları hedef alıp ilerlemeye başlarsanız daha hızlı yol alırsınız. Genel olarak oyun yaparken hedeflerinizi kısımlara bölüp ilerlemek bana hep daha mantıklı gelmiştir. Buralarda yaşayacağınız problemleri open AI ya da çeşitli forumlarda (burası da dahil) soruştura soruştura giderip ilerleyebilirsiniz.

Anladım fakat sıfırdan başlayacağım. Genel olarak bir kaynak olsa daha iyi olur. Ve nasıl başlayacağımı tam bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım fakat sıfırdan başlayacağım. Genel olarak bir kaynak olsa daha iyi olur. Ve nasıl başlayacağımı tam bilmiyorum.
Temel oyun motorunu (unity ile başlamak daha sağlıklı olabilir) öğrenmekle başlayın. Oyun nasıl yapılıra dair biraz fikriniz oluştuktan sonra Unity Game Tutorial: Black Jack - Card Game bu tarz kurslarla kart oyunlarına giriş yapabilirsiniz

Mobil için geliştirmek Unity ile oldukça kolay tüm platformlarda ortak çalışabiliyor unity. Discord var ama çok aktif kullanmıyorum bi topluluğum da yok ama Brackeys vs gibi discordlara girip çok iyi yardım alabilirsiniz. Buradan yazdığınızda da cevap vermeye çalışırım ben

Yeni konular

Geri
Yukarı