Batarya %0 prize takılı ama dolmuyor

mr.mustafa

Decapat
RAM
4 GB
İşlemci
Core i3
Resim.png

Yaklaşık 3 sene oldu aynı şekilde duruyor. Laptop prize takılı olmadan ne açılıyor ne de kapanıyor. Elektrik gittiğinde doğal olarak kullanamıyorum laptopu. Bu başlıkta belirttiğim sorunun nedeni nedir? Batarya ömrü bittiği için mi? Yoksa laptoptan herhangi bir ayarı mı kapalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya ölmüş gibi. Sürekli şarjda kullanırsanız uzun vadede bu gibi durumlar kaçınılmaz oluyor.

Eki Görüntüle 1388084

Yaklaşık 3 sene oldu aynı şekilde duruyor. Laptop prize takılı olmadan ne açılıyor ne de kapanıyor. Elektrik gittiğinde doğal olarak kullanamıyorum laptopu. Bu başlıkta belirttiğim sorunun nedeni nedir? Batarya ömrü bittiği için mi? Yoksa laptoptan herhangi bir ayarı mı kapalı?

Sanırım piliniz ölmüş hocam.

Eki Görüntüle 1388084

Ya bataryanız ölmüş ya da şarz etme soketi bozulmuş ama büyük ihtimalle bataryanız ölmüş, yenileyin.

Geri
Yukarı