Batarya güç girişini açma/kapama

Evilmonster

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştiricisi
Merhaba, birkaç gündür araştırdığım bir konuyu sormak istiyorum. Ben gece bilgisayarı uyku moduna alıp sabaha karşı görev zamanlayıcı ile bir uygulamayı açmasını sağlıyorum fakat bu uygulama uzun süre açık kaldığından bilgisayarın şarjı bitebiliyor. Şarj aletini takılı bıraksam batarya sağlığı bozulacak.

Sorum şu, herhangi bir şekilde güç girişini manuel olarak kontrol etmemin bir yolu var mı? Amacım uygulama açıldıktan sonra güç girişini açmak.
Bazen %95 olduğunda Windows batarya sağlığı için güç girişini otomatik durduruyor mesela.

Lenovo, Legion 5 modeli.

Güzel. Lenovo Vantage uygulaması içinde vardır, yoksa bile Microsoft Store'dan indir.
Uygulamaya gir güç yazan bir kutu veya işaret olacak, oraya gir ve tasarruf kipi yazan çubuğu aktif et. Ekran görüntüsü atarsan daha iyi yardımcı olabilirim.
Arayüz biraz daha farklı olabilir sende ama, görüldüğü gibi resimde de tasarruf kipi yazan kısmı açmak için kapalı olan çubuğu aktif et. Mavi olacak.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-20_030202.png
    resim_2021-04-20_030202.png
    216,5 KB · Görüntüleme: 25
Güzel. Lenovo Vantage uygulaması içinde vardır, yoksa bile Microsoft Store'dan indir.
Uygulamaya gir güç yazan bir kutu veya işaret olacak, oraya gir ve tasarruf kipi yazan çubuğu aktif et. Ekran görüntüsü atarsan daha iyi yardımcı olabilirim.
Etkinleştirdim, sağolun.

Anladığım kadarıyla %60'tan sonra şarj kesilecek değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı