Batarya Kalibrasyonu

Cihazın batarya sağlığı %78, böyle olması normal midir yani, ben bu sorun yüzünden tamamen şarj olmadığını bu yüzden şarjının çabuk gittiğini düşünüyorum. Eskiden 13 saat gidiyordu şuan 8 buçuk saati anca zorluyor.

4 yıllık bir cihaza göre 8.5 saat güzel bir süre diye düşünüyorum. Pil kapasitesi %80 altına düştüğünde pil ömründeki azalmayı ciddi anlamda hissedersin ki sendeki cihazda da bu durum söz konusu.

Gittiği yere kadar pil ömrünü daha da uzatabilmek adına dediğim gibi haftada en az bir kez şarj döngüsünü tamamlayarak kullanmanı tavsiye ederim. Pil optimizasyonu işine hakim olabileceğini düşünüyorum, pil ömrünü arttırmak için gerekli ayarları cihazda yapabilirsin. Soğuk ortamlarda daha erken biter pil, kışın belki bu gibi durumları yaşayabilirsin ancak daha idare eder gibi seni.

Güç tasarrufu modunda kullan ve arka planda çalışan uygulamaları kapat. Bunun için CCleaner uygulamasını kullanabilirsin tavsiye ederim. Bi Süre daha böyle kullandıktan sonra da yeni bir batarya alırsınız ya da cihazı değiştirirsiniz belki de.

4 yıllık bir cihaza göre 8.5 saat güzel bir süre diye düşünüyorum. Pil kapasitesi %80 altına düştüğünde pil ömründeki azalmayı ciddi anlamda hissedersin ki sendeki cihazda da bu durum söz konusu.

Gittiği yere kadar pil ömrünü daha da uzatabilmek adına dediğim gibi haftada en az bir kez şarj döngüsünü tamamlayarak kullanmanı tavsiye ederim. Pil optimizasyonu işine hakim olabileceğini düşünüyorum, pil ömrünü arttırmak için gerekli ayarları cihazda yapabilirsin. Soğuk ortamlarda daha erken biter pil, kışın belki bu gibi durumları yaşayabilirsin ancak daha idare eder gibi seni.
Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yapacağım olmazsa bataryayı değiştireceğim. Tekrar teşekkürler.

Çok teşekkür ederim dediğiniz gibi yapacağım olmazsa bataryayı değiştireceğim. Tekrar teşekkürler.
Bataryayı değiştirirseniz mutlaka orijinal batarya alın. Bir de "mucizevi batarya" diye adlandırılan deji bataryaları var ondan almanızı kesinlikle önermem şu anki cihazım da dahil olmak üzere iki cihazda kullandım bi' kaç aylık kullanımdan sonra çok düşüyor performansı.

Yeni konular

Geri
Yukarı