Batarya Kullanım Ömrü Yüksek 3000-4000 Lira Arası Laptop Tavsiyesi

eerenle

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar programcılığı
Merhaba ben bir üniversite öğrencisiyim. Bu dönem zorlu bir dersim var ve derste hocanın ağzından çıkan her sözü not almam gerekiyor. Bu sebepten 3000-4000 lira bandında bir laptop bakıyorum. Öncelik batarya ömründe ardından işlemcinin gücü geliyor. Mümkünse 10 saate yakın bir batarya ömrü olursa iyi olur. Oyun oynamayı düşünmüyorum. Uluslarası İlişkiler öğrencisi olduğum için de ağır programlar kullanmam da gerekmiyor. Teşekkür ederim.

AMD laptop işlemcilerinde kötü reis.
10210U ile neredeyse aynı performansa sahip. Ayrıca dahili ekran kartıyla birlikte max 15W güç tüketimi yapıyor. Senin attığın laptopta ise Harici ekran kartı var ve bu güç tüketiminde işlemcinin yanında fazladan güç harcamak demektir. 3700U'nun barındırdığı vega 10 'da zaten mx130'dan daha performanslı. Hem daha az güç tüketiyor, hem daha performanslı, hem daha çok depolamaya sahip, hem de daha ucuz. Almaması için bir sebep göremiyorum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı