Batarya ve OLED yanığı olan S21 cihazı Samsung garanti olarak saymadı

allfader

Hectopat
Merhaba dostlar, Samsung garantisi ile yaşadığım tatsız durumu sizlerle paylaşmak istedim. Bundan 1.5 yıl önce aldığım Galaxy S21 cihazımı batarya ve OLED yanığı problemleri ile servise gönderdim. Arızalar doğrulanmış problem yok ama cihazımı garanti dışı saymışlar. Sebebi ise çok komik gerçekten. Cihazın köşesinde darbe izi varmış, ki bu darbe kaynaklı cihazda hiçbir problem yok. Resmen kozmetik durumu sebebiyle cihazı garanti dışı saymayı tercih etmiş servis. Samsung Türkiye ile iletişime geçtim ilgilneceklerini söylediler ama işe yarayacağını sanmıyorum. İşin sonu hakem heyetine gidecek diye düşünüyorum.

Maalesef, kasasında hasar varsa garanti dışında kalabiliyor cihazlar. Kötü ama normal bir durum hocam bu.

Maalesef, kasasında hasar varsa garanti dışında kalabiliyor cihazlar. Kötü ama normal bir durum hocam bu.

Hocam kasasında hasar da yok açıkçası köşesindeki boya biraz soyulmuş o kadar. Ayrıca kasanın arkasındaki kullanıma bağlı çizikleri de bahane ediyorlar. Pamuklara mı sarmamız gerekiyor telefonu kullanırken anlamadım.

Hocam kasasında hasar da yok açıkçası köşesindeki boya biraz soyulmuş o kadar. Ayrıca kasanın arkasındaki kullanıma bağlı çizikleri de bahane ediyorlar. Pamuklara mı sarmamız gerekiyor telefonu kullanırken anlamadım.
Hocam maalesef ama durum böyle. Çok fazla müşterim geliyor bana aynı şikayetle. Firmalar, tabiri caiz, kendi kusurlarından dolayı olsa bile "Bedava" yapılacak işlemi yapmamak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Hocam maalesef ama durum böyle. Çok fazla müşterim geliyor bana aynı şikayetle. Firmalar, tabiri caiz, kendi kusurlarından dolayı olsa bile "Bedava" yapılacak işlemi yapmamak için elinden gelen her şeyi yapıyor.
Bilgiler için teşekkür ederim hocam. Sonuç çözülmezse Hakem Heyeti'ni deneyeceğim. Sizce karar ne yönde olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı