Bataryada Çarpı İşareti Çıkıyor

Rovou

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-46
Ryzen 7 6800H
1x 16GB DDR5 SK Hynix Ram
Nvidia RTX3050 Ti
Micron 3400 512 GB M2.NVMe + Samsung 970 EVO Plus 1TB SSD
Windows 11 Pro / Hackintosh MacOS Ventura
Meslek
Memur
Dün arkadaşın bilgisayarına pil aldık, eve gelip bataryayı bilgisayarına taktığında çarpı işareti (X) çıkıyormuş batarya simgesinin orada. Nedeni ve Çözümü nedir, bilen var mı? Sürücüleri falan silip tekrar yüklemek işe yarayabilir gibi geldi ama arkadaşım uzakta, sürücüleri falan nasıl yapacağını bilmez. Bildiğiniz kısa bir yolu var mı? Yoksa bataryayı iade etmesini mi söyleyeyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Benim bildiğim pil kullanılamayacak şekilde ise değiştirilmesi için windows koyuyor çarpı işaretini. Bence pil ya hakkın rahmetine kavuşmuş ya da sıkıntılı (eğer 2. el ise, sıfır ise tam emin değilim açıkçası). Bataryayı iade etmesini tavsiye ederim..

Pil çıkma mı? Eğer tam olarak orijinal batarya değil ise çarpıyı atabilir, şarj alıyor mu?

Batarya sıfır, şarj alıyormuş ve kullanılıyormuş ancak windows'ta batarya üzerinde çarpı işareti çıkıyormuş. Akşam format atıp sürücüleri tekrar yüklemeyi deneyeceğim.

Ben de dizüstü bilgisayarıma yeni pil aldım. Win 7 yüklü. Çarpı işareti çıkıyor. Pilde iken ilk çalıştırdığımda açılıp 30 sn sonra kapanıyor. Tekrar açtığımda ise çarpı işareti ile devam ediyor hayatına. Ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı